MANİSASPOR 5 GENÇ İSMİ PROFESYONEL YAPTI

18 Ağustos 2015 Salı, 17:37

Manisaspor altyapısından 5 futbolcu ile yeni sezon öncesinde profesyonel sözleşme imzalandı. Altyapı futbolcuları Berk Varol, Mevlütcan Sarı, Kağan Miray Bağış, Mehmet Türker Köse ve Ömer Buğdaycı; Başkan Abdullah Mergen, Genel Sekreter Hakkı Övünç, Gelişim Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üye Metin Evlivan ve ailelerinin katılımıyla düzenlenen törende 5 yıllık profesyonel sözleşme imzaladılar. Başkan Abdullah Mergen törende yaptığı konuşmada profesyonel sözleşme imzaladıkları futbolculara hayatlarındaki bu yeni süreçte başarılar dilediğini belirterek, “5 futbolcumuz da Manisaspor’un geleceğine yönelik büyük yatırım. Kulübümüz için hayırlı olsun.” diye konuştu.

Gelişim Liglerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Evlivan ise Manisa Büyükşehir Belediyespor yetkililerine, profesyonel sözleşme imzaladıkları futbolcuların yetiştiricilik bedellerinde gösterdikleri kolaylıktan dolayı teşekkür ettiklerini ifade ederek, “Göreve geldiğimizden bu yana yönetim kurulu olarak alt yapımıza çok önem veriyoruz. 5 futbolcumuz ile daha profesyonel sözleşme imzalamamız altyapıya verdiğimiz önemin sonuçları.” dedi.

Futbolcular Berk Varol (1996), Mevlütcan Sarı (1998), Kağan Miray Bağış (1998), Mehmet Türker Köse  (1997) ve Ömer Buğdaycı (1997) yönetim kuruluna kendilerine verdikleri fırsattan ve altyapı antrenörlerine de kendilerine verdikleri destekten dolayı için teşekkür ederek, “Bize verilen fırsatı iyi şekilde değerlendireceğiz ve  A takım kadrosunda yer almak için çok çalışacağız.” dediler.

Öte yandan altyapı futbolculardan 1997 doğumlu Batuhan Erdi Sunter ile de önümüzdeki günlerde sözleşme imzalanacağı belirtildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir