Manisaspor 70 bin TL ödemedi! 2 milyon TL’den oldu!

01 Ağustos 2015 Cumartesi, 02:52

Manisaspor yönetimi, 19 Mayıs Stadı’nın kirasını yatırmayınca sözleşme feshedildi, kayıp büyük oldu.

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / HABERTÜRK

Stad kirası için geçen sezon Akhisar’dan 1 milyon TL, Altınordu’dan da 300 bin TL alan siyah-beyazlılar, bu yıl Göztepe’nin de kiraladığı stadyumdaki reklam geliri de hesaba katılırsa 2 milyon TL’ye yakın zarar etti.

2 YILLIK GECİKME

Manisaspor yönetimi, 2009 yılında yapılan protokolle Spor Bakanlığı’ndan 10 yıllığına tasarruf ve kullanım hakkını aldığı 19 Mayıs Stadı’nın kirasını ödemeyince ciddi bir gelirden oldu. İlk olarak 50 bin TL’den başlayan kira bedeli da sonra 70 bin TL’ye yükseltilirken, Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Savaş Duman, “Manisaspor son iki yıldır stadın kirasını ödemiyor” diye konuştu.

EVİNİ KİRALAYACAK

Geçen sezon Akhisar’dan 1 milyon TL kira alan siyah-beyazlılar, 10 maçlık kira bedeli olarak da Altınordu’dan 300 bin TL tahsil etti. Göztepe’nin de maçlarını oynayacağı stadtaki reklam anlaşmalarından gelen paranın da ilave edilmesiyle Manisa’nın bu sezon için 2 milyon TL gelir elde etmesi bekleniyordu ancak Tarzan, şimdi evini kiralamak için 145 bin TL ödemek zorunda.

Bir türlü bilgi alamadık Protokol gereği 1 aylık gecikmede bile 19 Mayıs Stadı’nın sözleşmenin feshedilebileceğini hatırlatan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Duman, “İyi niyet göstergesi olarak iki yıldır sözleşme feshedilmedi. Stad kirası dışında bize reklam anlaşmalarından da pay vermeleri gerekiyordu. Bilet satışlarından da % 7 pay alacağımız var. Defalarca yazışmalarda bulunmamıza rağmen hiçbir konuda bilgi alamadık” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir