MANİSASPOR 3 İSİMLE YOLLARINI AYIRDI

29 Aralık 2014 Pazartesi, 16:34

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

PTT 1.Lig’de Altınordu’ya İzmir’de 1-0 yenilerek önemli bir 3 puan kaybeden Manisaspor’da 3 önemli isim ile yollar ayrılıyor. Türkiye Kupası’nda alınan 9-0’lık Trabzonspor hezimeti sonrası Teknik Direktör Taner Taşkın’ın raporu doğrultusunda Kudret Kanoğlu, Cenk İşler ve Hamza Alkan kadro dışı bırakılmıştı. Siyah-beyazlılarda Altınordu maçı sonrası ise Mustafa Sarp, Tayfun Cora ve Süleyman Çelikyurt ile yolların ayrılmasına karar verildi.

“ZEMİN MAZERETİMİZ OLAMAZ”

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “Golü atanın kazanacağı bir maçtı. Zeminin kötü olması bizim için bir mazeret değildir. Bizim gol aradığımız dakikada pozisyon bize döndü ve kalemize gol oldu. Manisaspor mağlubiyeti hakedecek bir oyun sergilemedi. İyi mücadele ettik. Rakibimizi de tebrik etmek lazım.” dedi.

“TAKIMDA ZATEN OYUNCU YOK”

Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzonspor karşısına Perşembe günü yine rotasyonlu bir kadroyla çıkmayı planladıklarını ifade eden Taşkın, “%60-70 rotasyona gideceğiz. Takımda zaten oyuncu yok. Bu hafta takımdan ayrılacak isimler olacak. Kudret ile Cenk Yılmaz’ı kiralık listesine koyduk. Hamza’yı altyapıya geri gönderdik. Bu arkadaşlarımızdan ikinci yarı faydalanamayacağımızı düşündük. Hamle yapacak kenarda oturan tecrübeli ismimiz yok. Gençlerin ağırlıklı olduğu bir kadromuz var. Biz bu kadroya bütçemize uyan, mevkisinin doğru adamı olan 6 veya 7 oyuncuyu transfer edeceğiz. İkinci devre çok daha canlı olacağız. Takım olduğunu gösteren bir kadromuz olacak. Mustafa Sarp, Tayfun Cora ve Süleyman Çelikyurt’un karakterleri ile bir sıkıntımız yok. Ancak takıma fiziksel olarak katkıları olmadığı için yollarımızı ayırdık” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir