Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

Manisapor’da antrenman boykotu

25 Ekim 2016 Salı, 15:30

TÜRKİYE 1’inci Ligi’nde üst üste 5’inci yenilgisini Yeni Malatyaspor deplasmanında alarak son sıraya gerileyen Manisaspor’da sezon başından bu yana  paralarını alamayan futbolcular, 2 gündür antrenmanlara çıkmıyor.

Yeni Malatyaspor deplasmanı öncesi de antrenman boykotu yapan futbolcular, dün toplu halde Başkan Abdullah Mergen’le konuşarak parasal sorunlar çözülmediği taktirde idmana çıkmayacaklarını belirtip çalışmaya katılmadı. Başkan Mergen, görüşmeden sonra da tecrübeli oyunculardan Sercan, Erman ve Berk’i kadro dışı bıraktı, daha sonra da Erman’ı affettiğini açıkladı. Bugünkü antrenmana da çıkmayan futbolcular, paraları ödense bile, Berk ile Sercan’ın affedilmediği takdirde boykotu sürdüreceklerini açıkladı.

Başkan Abdullah Mergen’in 2 futbolcuyu teknik direktör Sait Karafırtınalar’a danışmadan kadro dışı bıraktığı öğrenilirken tecrübeli teknik adam, oyuncularına eylemi sonlandırmaları için çağrıda bulundu. Futbolcuların antrenmana çıkmayarak haklıyken haksız durma düştüklerini öne süren Sait Karafırtınalar, şöyle dedi:

“Futbolcuların alacakları var. Bu bilinen bir gerçek. Geçen hafta idmana çıkmamakla seslerini duyurdular. Ama sporcunun sermayesi vücududur. Antrenmansız kalmaları halinde formdan düşerler. Paralarını bir şekilde alacaklar. Yönetim bu konuda çaba gösteriyor. İnşallah en kısa zamanda Sivasspor maçı hazırlıklarına başlarız. Çünkü Yeni Malatyaspor gibi bir deplasmana tek antrenmanla gidebildik.”

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir