Manisa’nın Süper Dev Adamlarından Süper Başlangıç: 86-76

28 Nisan 2018 Cumartesi, 19:15

Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımı, Atatürk Spor Salonu’nda konuk ettiği maçta A grubunun 1’cisi Artvin Belediye’yi  86-76 mağlup ederek play-off final grubu maçlarına muhteşem bir başlangıç yaptı. Karşılaşma boyunca hiç yenik duruma düşmeyen temsilcimiz mükemmel bir taraftar desteğini arkasına alarak çıktığı bu kritik maçı kazanarak iddialı olduğunu gösterdi.

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde play-off eleme maçlarının sona ermesinin ardından büyük bir heyecanla beklenen play-off final grubu karşılaşmaları  bugün start aldı. Normal sezonu B grubunda güçlü rakiplerini geride bırakarak zirvede bitiren ve play-off eleme maçlarından da mutlu sona ulaşarak final grubu maçlarına kalmayı başaran Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımı ilk maçında A grubunda sezonu zirvede tamamlayan Artvin Belediye ile Atatürk Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi. Yeşil Beyazlı temsilcimiz salondan 86-76 galip ayrılarak final grubu maçlarına mükemmel bir başlangıç yaptı.
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Yalnız Bırakmadı
Bugün, Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Asbaşkan Orkun Şıktaşlı, Yönetim Kurulu Üyeleri Yılmaz Gençoğlu, Gökmen Aytaç, Bora Çaylan, Özcan Nalbantlar, Hakan Kadayıfçılar ve çok sayıda Manisalı basketbol sever izledi.
Temsilcimiz Maç Boyunca Hiç Yenik Durumu Düşmedi
Karşılaşmaya oldukça etkili başlayan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımımız ilk periyodu 25-13 önde bitirdi. Maçın ikinci periyodunu 19-24 kaybeden temsilcimiz üçüncü periyotta ise rakibin bulduğu üçlük sayılara engel olamadı ve fark 1 sayıya kadar indi. Farkın 1 sayıya inmesinden sonra kritik pozisyonlarda hücum varyoslarında oyuna ağırlığını koyan Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımı bulduğu üçlük sayılarla salondan 86-76 galip ayrılmasını bildi.
Maçın Sona Ermesinin Ardından Büyük Sevinç Yaşadılar
Maçın sona ermesinin ardından Manisa Büyükşehir Belediye Spor Erkek Basketbol Takımı oyuncuları sevinçlerini maçı büyük bir heyecanla takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yönetim kurulu üyeleri ve taraftarlarla birlikte paylaştılar.
Başkan Ergün Dev Adamları Soyunma Odasında Kutladı
Artvin Belediye maçı sonrasında Manisa Büyükşehir Belediyespor soyunma odası bayram yerine döndü. Büyük bir heyecanla maçı izleyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün maçtan sonra soyunma odasında dev adamları kutlayarak, “ Aferin çocuklar. Çok önemli bir galibiyete imza attınız.  Bu daha başlangıç. Bundan sonra da başarılı sonuçlarla imza atacağınıza yürekten inanıyorum. Bugün salonda yüreğinizle mücadele ettiniz. Allah hepinizden razı olsun.” diye konuştu.
Manisa Büyükşehir Belediyespor: 86
Artvin Belediye: 76
Salon: Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Serdar Saraç, Burak Yılmaz, Mesut Çınar
Manisa Büyükşehir Belediyespor: İlker, (10), Selahattin, ( 6), Zafer, Melih, (14), Çağıl, (15), Omay, (12), Recai, (7), Enis, (4), Cihad, (5), Umut, (5), Mustafa, (3), Okan, (5)
Artvin Belediye: Müfitcan, (20), Çağatay, (10), Mehmet Ali, Mustafa, (11), Oğuzhan, (9), Cengiz, Tolga, (5), Burak, (4), Kemal, (12), Barış, (5), Nikolay
1.Periyot: 25-13
2.Periyot: 19-24
3.Periyot: 21-21
4.Periyot: 21-18
Maçın sonucu: 86-76 (Manisa Büyükşehir Belediyespor)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir