MANİSALI OKÇULAR MİLLİ TAKIM YOLUNDA

15 Aralık 2015 Salı, 11:29

TÜYAP Samsun Fuar Merkezi’nde Türkiye Okçuluk Federasyonu tarafından düzenlenen Salon Federasyon Kupası Okçuluk Yarışması, büyük çekişmelere sahne oldu. 8 kategoride, 46 bölgeden 111 kulübün katıldığı yarışmada 256’sı kadın, 18’i engelli olmak üzere 706 sporcuyla rekor bir katılım gerçekleşti. Yarışmaya Manisa ilini temsilen Antrenör Duygu Yardımcıoğlu idaresinde 11 sporcu ile katılım sağlandı.

HEDEFLERİ MİLLİ TAKIM

Yarışmada ilimizi temsil eden Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Makaralı Yay Büyük Bayanlarda Sevim Yıldır, Makaralı Yay Genç Erkeklerde Ahmet Erol ve Makaralı Yay Genç Bayanlar Hüsna Nur Sancak kendi kategorilerinde Türkiye’nin en iyi ilk 16 sporcusu arasına girdi. Sporcular, aldıkları başarılı derecelerle Milli Takım’a çağrılma yolunda önemli bir adım attı. Sporcular 21 Ocak 2016’da yine Samsun’da düzenlenecek olan 2.Milli Takım Seçme Yarışmasına katılmaya hak kazandı. Büyük bir başarı elde ederek Manisa’nın gururu olan okçular antrenör ve Okçuluk İl Temsilcisi Duygu Yardımcıoğlu ile birlikte Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman’ı makamında ziyaret ettiler. Okçuluk sporuna verdikleri desteklerden dolayı İl Müdürü Duman’a teşekkür ettiler.

“HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ”

Duman ise, sporcuları elde etmiş oldukları başarılardan dolayı tebrik etti. Duman, “İnşallah Okçuluk milli takımına Manisa’dan sporcularımız seçilir. Milli takımda yer alarak hem ilimizi, hem ülkemizi uluslar arası yarışmalarda en iyi şekilde temsil edersiniz.  Manisa’da okçuluk sporunun daha gelişmemsi için müdürlük olarak elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir