MANİSALI MODİFİYE ARAÇ TUTKUNLARI PİST İSTİYOR

04 Mart 2014 Salı, 17:28

Manisa’da, farklı yerlerde drift ve hız yapmak zorunda kalan modifiye araç tutkunları şehir merkezinde pist olmamasından yakınıyor.
Sosyal ağda 45 Manisa Tuning grubu adı altında yaklaşık 2 bin 500 üyesi olan modifiye araç tutkunları, yollarda drift yapmamak ve araç güvenliğini tehlikeye atmamak için yetkililerden araçlarını rahatça kullanabilecekleri bir otomobil pisti yapılmasını istiyor. Modifiyeli araç sahipleri, pist olmamasından dolayı birçok sefer polis engeliyle karşı karşıya kalıyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan 45 Manisa Tuning Grubu Başkanı Murat Çoban, pisti yapan adaylara oy vereceklerini söyledi. Her Cumartesi günü toplandıklarını kaydeden Çoban, şöyle konuştu: “Kendimize ait 400-500 metrelik bir pistin olmasını istiyoruz. Neresi olursa olsun yeter ki bize böyle bir imkan tanısınlar. Biz toplandığımız zaman polis gelip 30 dakika sonra bizi dağıtmasın. Hatta bu pist belediye yetkisinde bile olabilir. Araç başına 5 TL ücret bile alınsın. Yasak olduğunu bildiğimiz halde trafiğe açık yerlerde adrenalin yaşadığımız zamanlar sıkıntı oluyor. Hem kendi canımızı, hem de başkalarının canlarını tehlikeye atmış oluyoruz. Bu pist Akhisar’da, İzmir’de, Balıkesir’de var, Manisa’da neden yok.” Belediye başkanlarından vaat değil icraat istediklerini anlatan Çoban, şunları söyledi: “Şuan ki Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den bunu istiyoruz. Gittiğimiz yerlerden gönderiliyoruz. Biz, sabit bir yerimizin olmasını istiyoruz. Risk azaltmak adına şehir merkezi içerisinde hız yapmayız. Genel de sanayi bölgesinde geniş yollarda araçlarımızı kullanırız. Ama bu böyle olmuyor. Her zaman polis engeliyle karşılaşıyoruz. Manisa Merkeze bir pist yapılmasını istiyoruz. Pisti hangi aday yaparsa ona oy vereceğiz.”

BAŞKAN ERGÜN İLE GÖRÜŞÜLECEK
Pist olmadığı için Organize Sanayi Bölgesi’ndeki geniş yolları tercih eden modifiye araç tutkunlarını polis engelledi. Polisin uyarısı üzerine dağılan gurup Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e ulaştı. Şikayetlerini ileten modifiye araç sahipleri Belediye Başkanı Cengiz Ergün’den pist yapılmasını istedi. Başkan Ergün de böyle bir pistin yapılabileceğini söyledi. Pist için karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması gerektiğini belirten Ergün, grup başkanıyla görüşmek istedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir