Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

MANİSA’DA MUAY THAİ HEYECANI YAŞANDI

28 Kasım 2016 Pazartesi, 15:58

Türkiye Muay Thai Federasyonu, Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Şehzadeler Halk Eğitim Kurumu tarafından ortaklaşa düzenlenen “Şehzadeler Halk Eğitimi, Halk Eğitim Kurumları Arası Açık Muay Thai Ege Şampiyonası” sona erdi. Müsabakalar sonucu Manisa 175 puanla birinci oldu.

Çok Amaçlı Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonaya Manisa, Balıkesir, Denizli, Aydın, Afyon, Muğla ve İzmir’den toplam 187 sporcu katıldı.

Büyük heyecanın yaşandığı müsabakaları Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya Yipek, Türkiye Muay Thai Federasyonu Asbaşkanı Şakir Bayramoğlu, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü M.İnan Yamlı, Türkiye Muay Thai Federasyonu Ege Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Ediz Barış, Wushu Federasyonu MHK Başkanı Abdulvahit Alagöz izledi.

12 Halk Eğitim Kurumu’ndan sporcuların mücadelede ettiği şampiyona büyük çekişmeye sahne oldu.

Müsabakalar sonucu 175 puanla Manisa şampiyonada birinci oldu. Balıkesir 62 puanla ikinci, Aydın 45 puanla üçüncü, Muğla 29 puanla dördüncü, İzmir 20 puanla beşinci, Denizli 19 puanla altıncı, Afyon ise 18 puanla yedinci sırada yer aldı.

Şampiyona sonrası emeği geçenlere teşekkür plaketi takdim edilirken, dereceye giren sporlara da protokol üyeleri tarafından madalyaları verildi.

Sporda önemli olanın centilmenlik olduğunu belirten Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kanca, “ Yenilseniz de kaybetseniz de centilmenliği elinizden bırakmayacağınıza sporun bir dostluk ve kardeşlik bağı olduğuna olan inancınızı daha da güçlendirerek arttıracağınıza inanıyorum. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum. Başarılar dilerim” dedi.

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ise şöyle konuştu: “Spor sizi geleceğe karşı güçlü ve kuvvetli yapmaktadır. Gelecekte, büyük Türkiye de böyle düşünen bedenen zinde olan insanlara ihtiyacımız var. Hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ederim.”

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir