MANİSA’DA HÜLYA AVŞAR RÜZGARI

03 Mayıs 2014 Cumartesi, 20:03

Manisa 474’üncü Uluslararası Mesir Macunu Festivali Kapsamı’nda, 27 Nisan’da başlayan ‘Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası’, ödül töreniyle sona erdi. Turnuvanın kapanışında Hülya Avşar da gösteri maçı yaparken, Manisalılar’ın büyük ilgisiyle karşılaştı. Manisa Tenis Dağcılık ve Spor Kulübü kortlarında düzenlenen ‘Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası’na 10 ilden toplam 98 sporcu katıldı. Çok sayıda kategoride yapılan kıyasıya mücadeleler, bugün sona erdi. Müsabakalarda dereceye girenlere raket şeklindeki plaketleri törenle dağıtıldı. Ödül törenine Manisa Vali Vekili Necmettin Yalınalp, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa’yı ve Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa Tenis Dağcılık ve Spor Kulübü Başkanı Zihni Yüksel sporcular ve tenis tutkunları katıldı.

Törende konuşan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, bu yıl 474’ncüsü düzenlenen Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında ilkini gerçekleştirikleri Hülya Cup Senior Tenis Turnuvası’nın bundan sonra her yıl tekrarlanacağını belirtip, “Belediyemizin katkısıyla yapılan bu tesisimiz gibi tenis kontlarını çoğaltacağız” dedi. Daha sonra Hülya Avşar, adına organize edilen turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri verdi.

Yoğun ilgi gören Avşar, adına düzenlenen turnuvaların her yıl daha geniş kesimlerde yapılmaya başlandığını belirtip, “Buradan gelen gelirle genç yeteneklere burs sağlıyoruz. Türkiye’ye yeni yetenekler çıkarıyoruz. Sadece tenis sporuna değil. Geçen yıl bir atlete, protez bacak yardımı yaptık. Bu atletimiz şampiyon oldu” dedi. Hayranlarıyla bol bol fotoğraf çektiren Avşar, gazetecilerle de günün anısına “Mesir Cup Selfie” yaptı.

Avşar’a katkıları nedeniyle teşekkür edilip, mesir macunu sepeti hediye edildi. Bunun üzerine Avşar, “Bunları yemek isterdim. Ama şu an durumum müsait değil” dedi.

Siyah spor kıyafetleri ve güneş gözlüğüyle şıklığıyla da dikkati çeken Avşar, çiftlerde gösteri yaptı. Manisa’yı ve Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ile eşleşen Avşar, Manisa Tenis Dağcılık ve Spor Kulübü Başkanı Zihni Yüksel ve Sema Tanık çiftine karşı mücadele verdi. Maçı Manisalılar, büyük ilgiyle izledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.