MANİSA’DA GRASSROOTS’UN STARTI VERİLDİ

20 Ocak 2015 Salı, 13:49

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından gerçekleştirilen Grassroots Projeleri’nde yeni sezonun başlangıcı, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu (BESYO) konferans salonunda gerçekleşen toplantıyla yapıldı.

Proje ile futbolun daha erken yaşlarda daha fazla çocuğa ulaşılmasını sağlamak hedefleniyor. Proje kapsamında katılımcı bütün çocuklara 40 seans üzerinden ücretsiz futbol eğitimi verilecek. Dört aylık çalışma sonunda kulüpler tarafından yetenekli olarak tespit edilen çocukların kulüplere kazandırılarak, kulüplerin elit oyuncu havuzlarını genişletmesi amaçlanıyor. 06-10 yaş arası kız ve erkek çocukları kapsayan proje, 9 Şubat-15 Haziran 2015 tarihleri arasında uygulanacak. Her bir çocuk okulunda haftada iki antrenman yapacak, ayda iki defa katılan bütün okullar kulüplerin tesislerinde futbol festivaline katılacak. Proje Manisaspor 18 okul, Manisa Belediyespor 12 okul, Akhisar Belediyespod 13 okul, Turgutluspor 16 okul, Salihli Belediyespor 15 okul ve Somaspor 8 okul ile katılacak.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, Manisa’da çok anlamı projeler ve turnuvalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Kulüp-Okul-Futbol projesinin pilot bölgesi olarak Manisa’yı seçtiklerini dile getiren Koşar, “Biz bunu bir karnaval olarak görüyoruz. Yıllarca herkesin söylediği ama yapılamayan 6-10 yaş grubu için güzel bir projeye imza atıyoruz. Özellikle Türkiye’nin en eski BESYO akademilerinde toplantı yapmamız bizim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. İnşallah bu proje, Türkiye’de sağlam adımlara ilerleyecek. Bu konuda Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve Futbol Gelişim Direktörü Fatih İbradı ile emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.” dedi.

CBÜ BESYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Güral da şunları söyledi: “Bu projeye bizimde dahil edilmemiz çok sevindirici ve anlamlı. Manisa futbol için çok uygun bir iklime sahip. Biz üniversite olarak bu projeye her türlü desteği vereceğiz.”

Kulüp-Okul-Futbolu Eğitim Organizasyonları ile ilgili bilgilendirmenin yapıldığı toplantıya TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar’ın yanı sıra CBÜ BESYO Müdürü Doç. Dr. Mehmet Güral, TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Fatih İbradı, Temsilciler Kurulu Başkanı Fatih Tanfer, Akhisar Belediyespor, Manisaspor, Turgutluspor, Manisa Belediyespor, Salihli Belediyespor ve Somaspor kulübü temsilcileri katıldı.

manisa-fut5

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir