Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

Manisa’da cimnastik coşkusu

19 Kasım 2016 Cumartesi, 18:28

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Cimnast Ligi müsabakaları ve Federasyon Kupası müsabakaları Manisa’da başladı.
Manisa Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda bugünkü ayağında Cimnast Ligi’nde 10-11 yaş küçükler kategorisinde sporcular yarıştı. Minik sporcular hakemlerin önünde tüm hünerlerini sergiledi. Karşılaşmalar yarın düzenlenecek Federasyon Kupası’yla devam edecek. Yarın düzenlenecek müsabakalarda ise 12-14 yaş kategorisi yıldızlar, 15-17 yaş gençler ve +18 yaş da büyükler kategorisindeki sporcular ter dökecek.
“Cimnastiğe ilgi artıyor”
Müsabakalar hakkında bilgi veren Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanvekili Emre Bağcı, “Bu organizasyonun yılın son organizasyonu olması münasebetiyle kulüplerimizden yoğun bir taleple bu müsabakalara katılıyorlar. Manisa’da organizasyon yapmaktan son derece mutluyuz. Manisa organizasyon konusunda cimnastikle ilgili en tecrübeli illerden bir tanesi. Aerobik cimnastikte de en başarılı illerden bir tanesi. Ayşe Begüm Onbaşı Dünya Şampiyonu olan bir sporcumuz ve Manisa’nın bir sporcusu. Cimnastikin tercih edilmesinin en büyük sebebi çocukların kendi ağırlığı ile bu sporu yapmaları. Bu anlamda 4 yaşındaki bir çocuk cimnastik sporuna başlayabiliyor. Salon sporu olmasından dolayı yaz kış mevsimlerinde rahatça yapılabiliyor. Her türlü motorik özelliği geliştiren bir yönü olduğundan dolayı çocuklar cimnastikle spor hayatına başlayıp daha sonra başka spor branşlarına yönlenmesi gibi bir durum da söz konusu. Ama özellikle son dönemlerde Ayşe Begüm Onbaşı’nın almış olduğu Yaş Grupları Dünya Şampiyonluğu, Tutya Yılmaz’ın Olimpiyat Oyunları’nda Artistik Cimnastik’te yedek finalist olarak finale kalmış olması cimnastiğe olan ilgili ciddi anlamda arttırmış durumda” dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir