Manisa FK formaları tanıtıldı 

28 Ağustos 2019 Çarşamba, 12:00

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Manisa Futbol Kulübü düzenlediği toplantıyla yeni sezon formalarını tanıttı.
TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden ManisaFutbol Kulübü Atatürk Kent Parkı’nda tanıtım toplantısı düzenledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Mevlüt Aktan, “Sorumluluğu olmayan dernek yapısından uzaklaşarak, değişimi yaşayan, kalıcı yatırımlarla başarıya ulaşan yerli ve yabancı futbol kulüplerinden de örneklerle, yaşadığımız kentin yeni dinamiği Manisa Futbol Kulübü’nü oluşturduk. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan da tescil ettirerek 2019-2020 sezonu öncesi Manisa’ya ve Türk futboluna yeni bir solukla, ‘merhaba’ dedik. Bizler sabırla ve iyi niyetle, belki de ülkemizdeki futbol anlayışına örnek bir soluk getirecek düşüncelerle yola çıktık. Bu değişimi tamamen kalıcı başarı kaygısıyla başlattık ve her detayını düşünerek, sportif başarının finansla desteklenmesi için geleceğe dair yatırım planları dahil her türlü detayı düşündük. Futbolun bir kent için ne kadar önemli olduğunu Avrupa’daki örneklerinden görüyoruz. Başta alt yapı olmak üzere genç sporcuların yetiştirilmesi için alt yapı yatırımlarımızı geçmişte olduğu gibi bugünde uzun vadede oluşturduk. Önceki aylarda Türkiye genelinde U14-U15 takımlarımızın yaşadığı şampiyonlukların perçinlenmesi ve süreğen hale gelmesi için, futbol alt yapımızı Manisa FK bünyesine aldık. Manisamızın her evladı sportif başarıyla tanışsın, yeteneği heba olmasın diye güncel kariyer planlamaları yapabilecek yeterlilikte teknik heyetler kurduk” dedi.
Manisa’ya yeni bir futbol stadyumu kazandırmak için üzerlerine düşen görevi yapacaklarını dile getiren başkan Aktan,“Yılın 365 günü yaşanabilir, sadece müsabaka günlerinde değil her gün insanların girip çıkabileceği futbol mabedi olacak bir stadyum yapılana kadar, bu kentin idarecilerini, siyasilerini, sanayicilerini rahat bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.
Altyapı tesislerine önem verilmesi gerektiğini belirten Manisa Valisi Ahmet Deniz, “Almanya, Belçika gibi ülkeler futbolda dip yaptı. Ama onlar altyapıya ve tesislere yaptığı yatırımlarla adından söz ettiriyor. Bu bize rol model olmalı. Biz de Manisa olarak bu oluşuma destek olmalıyız. Yürekten gönülden destekleyeceğiz. Ben sporun içerisinden gelen ve destek veren bir idareciyim. Şu an Manisa hak ettiği yerde değil. Manisa’ya yakışan her alanda olduğu gibi süper lig. Bu da hep beraber destekle olur” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Manisa Futbol Kulübünün logo tanıtımı yapıldı. Başkan, yönetim kurulu, teknik heyet ve futbolcuların sahneye davet edilmesinin ardından ‘Biz Manisayız’ klibi yayınlandı. Yeni sezon formalarının tanıtımı sonrasında geçtiğimiz sezon Bölge Şampiyonu olan Manisa FK U-15 ve Türkiye Şampiyonu olan Manisa FK U-14 futbol takımlarının sahneye davet edilmesiyle son buldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir