MANİSA CİMNASTİĞİNE YABANCI ANTRENÖR

02 Kasım 2015 Pazartesi, 15:54

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman bir ilke daha imza attı. 3 büyük cimnastik kulübünü bir araya getiren Duman, İzmir’in cimnastik branşında en büyük kulübü olan Şavkar Spor Kulübü ile Manisa Magnet Gençlik Spor Kulübü ve İl Gençlik Spor Kulübü’nün ortak hareket edeceğini belirtti.

Şavkar Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aşkın, Magnet Gençlik Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Surel, Rus ve Ukrayna’dan gelen antrenörler ile sporcular Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman’ı ziyaret ettiler.

“GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Manisa’da cimnastik branşına çok önem verdiğini dile getiren Savaş Duman, artistik, ritmik, trampolin ve aerobik cimnastikte Manisa’nın adını ulusal ve uluslararası platformda daha iyi noktalarda görmek istediklerini söyledi. Duman, bu hedef içinde olimpiyatlara sporcu gönderen İzmir Şavkar Kulübü ile de birlikte hareket edip gelecek için planlamalar yaptıklarını ifade etti.

“OLİMPİYATLARA SPORCU GÖNDERECEĞİZ”

Duman, “Cimnastik branşında Manisa’da bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Yabancı antrenörleri Manisa’mıza kazandırdık. Performans anlamında İl Gençlik Spor Kulübü olarak cimnastikte geleceğe daha sağlam adımlar atmayı hedefliyoruz. Artistik Cimnastik’te alt yapı çalışmaları devam ediyor. Trampolin branşında yarışmalara sporcu gönderiyoruz.Üç büyük kulübü bir araya getirerek ortak çalışma yapacağız. Ritmik cimnastik için Rus Antrenör Olga Nehovska ve aerobik cimnastik içinde Ukraynalı Oksana Stepanyuk ile beraber çalışmalar yapılacak. Böylece cimnastik branşında Manisa’dan da olimpiyatlara sporcu gönderilecek” dedi.

SPORUN TEMELİ CİMNASTİK

Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Savaş Duman, görevlerinin Manisalılara sporu sevindirmek olduğunu belirterek, “Lisanslı sporcu sayısını arttırmak istiyoruz. Hangi branşı yaparsa yapın temelinde cimnastik alt yapısı vardır. Sporcuların daha başarılı olması için cimnastik şart. Çünkü cimnastik çocukların zekâ gelişimine katkıda bulunmaktadır. Kemik ve kas sistemini erken yaşta güçlendirip, esnekliği arttırarak ileride doğabilecek sakatlıkların da önüne geçilebilmesi için çocuklarımızı cimnastik yapmaya bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir