Son Dakika
18 Şubat 2018 Pazar

MANİSA C.B.Ü. KIZ FUTSAL TAKIMI TUTULMUYOR

04 Nisan 2017 Salı, 19:20

MANİSA CBÜ Futsal Takımı 8 gruptan oluşan bölge maçlarında geçen yılın şampiyonunu da geçerek grup lideri olarak finallere kaldı.

MANİSA CBÜ Futsal Takımı başarılarına devam ediyor. Geçen yıl Afyon’da düzenlenen Üniversiteler Arası Süper Lig Bayanlar Futsal’da C.B.Ü. Futsal Takımı Türkiye ikincisi olarak Avrupa’da Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanmıştı. Aralık ayında başlayan Ünilig kapsamında devam eden Salon Futbolu müsabakaları 2016 – 2017 sezonu gruplarında Manisa CBÜ Futsal takımı Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi ile E Grubunda girdiği yarışta büyük bir başarı elde ederek final grubuna kalma hakkı elde etti.

SON ŞAMPİYONU DA GEÇTİ

2016 yılında Ünilig Futsal Şampiyonu olan Dumlupınar Üniversitesi’ni de geride bırakarak büyük başarı elde eden Manisa Cbü Futsal takımı şu sonuçları aldı: Trakya Üniversitesi Manisa CBÜ (4-12), , Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Manisa CBÜ (1-17), Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Manisa CBÜ( 6-6)

FİNALLER 2017 YIL HAZİRAN AYINDA

C.B.Ü.Futsal Teknik Sorumlusu Doç. Dr. Murat Akyüz finallerin 2017 yılında ve Haziran ayı içerisinde yapılacağını ifade ederek ”Finallerin yapılacağı yer belli değil. Önümüzde uzun bir maraton var. Hem Ünilgde mücadelemiz olacak. Hem de hazırlıklarımızı yapacağız. ”dedi

2016 yılında Afyon’da 20-24 Nisan tarihleri arasında düzenlenen 8 Süper lig takımının katıldığı bayanlar Futsal turnuvasında C.B.Ü. Kız Futsal takımı Finalde Kocaeli Üniversitesine 3-1 mağlup oldu. 2.olarak büyük bir başarı elde etti. Ve Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazanmışdı.

Konu ile ilgili olarak C.B.Ü.Futsal Teknik Sorumlusu Doç. Dr. Murat Akyüz ” Bu sene de geçen yılın Şampiyonunu geride bırakarak büyük bir başarıya imza attık. Öncelikle takımıma, hocalarıma sporcularıma ve rektörüme katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Salon futbolu ülkemizde bayanlarda yeni gelişmekte olan bir branş. Okulumuzda Konak Bld. spor, Ataşehir gibi kulüplerde forma giyen Futsal Milli Takımında oynayan sporcularımız var. İnşallah Avrupa Şampiyonası öncesinde ilimizde yapılması düşünülen finaller de iyi bir sınav olacak. İnşallah başarılı şekilde de ülkemizi temsil edeceğiz. “dedi.

Diğer Haberler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir