MAÇLARA İPTAL KARARI!

14 Mayıs 2014 Çarşamba, 12:57

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası nedeniyle bugün ve yarın oynanacak olan müsabakaları erteleme kararı aldı. TBF de yaptığı açıklama ile Beko Basketbol Ligi ve TB2L’deki play off ve TB3L’deki final grubu maçlarını cumartesi gününe kadar ertelendiğini duyurdu.

TFF: 14-15 MAYIS TARİHİNDEKİ MAÇLAR İPTAL

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, “Soma’da yaşanan ve ülkemizi hüzne boğan maden faciası nedeniyle elim facianın yaşandığı günden itibaren 3 günlük Ulusal Yas ilan edilmiştir. Bu çerçevede 14 ve 15 Mayıs tarihinde oynanacak tüm amatör ve profesyonel lig müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir. 16, 17, 18 Mayıs 2014 tarihlerinde tüm liglerimizdeki futbol müsabakaları planlandığı şekilde oynanacaktır. Bu müsabakalar öncesi, sırasında ve sonrasında müzik yayını yapılmayacak, hakemlerimiz ve futbolcularımız sahaya siyah bantla çıkacak ve maçlardan önce Soma’da hayatını kaybeden yurttaşlarımız anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulacaktır. UEFA U17 Avrupa Şampiyonası’nda mücadele eden U17 Milli Takımımızın 15 Mayıs (yarın) tarihinde oynanacak Malta maçına siyah bantla çıkılması ve saygı duruşunda bulunulması için UEFA’ya başvurulmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunar, Soma’da kaybettiğimiz yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli yakınlarına başsağlığı dileriz” denildi.

TBF: MAÇLAR CUMARTESİ GÜNÜNE KADAR ERTELENDİ

Basketbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Yenilenen maç programları ilerleyen saatlerde açıklanacaktır.” denilerek şu ifadelere yer verildi: “Beko Basketbol Ligi ve Türkiye Basketbol 2. Ligi Play Off ile Türkiye Basketbol 3. Ligi Final Grubu müsabakaları 17 Mayıs Cumartesi gününe kadar ertelenmiştir. Soma’daki kömür ocağında yaşanan elim kaza sonucu ilan edilen milli yasın ardından, basketbol karşılaşmaları ertelenmiştir.Beko Basketbol Ligi ve Türkiye Basketbol, 2. Ligi Play Off ile Türkiye Basketbol 3. Ligi Final Grubu müsabakaları 17 Mayıs Cumartesi gününden itibaren devam edecektir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.