MAÇ ÖNCESİ DOSTLUK RÜZGARI

15 Mart 2014 Cumartesi, 23:56

Akhisar Belediyespor’un taraftar grubu Akigolar ile Medical Park Antalyaspor taraftarları saat 16.00’da Manisa 19 Mayıs Stadı’nda yapılacak müsabaka öncesi Akhisar’da buluştu. Akhisar Belediyespor taraftar grubu Akigolar tarafından Akhisar’a davet edilen Antalyaspor taraftarı 22 otobüs ile bin kişi Akhisar’a geldi.Akigolar tarafından karşılanan Antalyalı taraftarlar yağmurla gelen dostluğu perçinleştirdi. Akhisar Misak-ı Milli Ali Şefik Okulu bahçesinde toplanan binlerce taraftar ilk olarak sezon başında elim bir kazada hayatını kaybeden Akhisar Belediyespor taraftarı Mahmut Helvacıoğlu için bir dakikalık saygı duruşu yaptı.Akigolar taraftar grubundan Yalçın Utçu, Cüneyt Sıvacı ve Vahit Çağla ile Antalyalı taraftarlardan Şeh Mahrif Şeker, Bülent Yat ve Ömer Alparslan tüm Türkiye’ye barış mesajları verdi.

ÖMER ALPARSLAN: “DOSTLUĞUMUZ ÖMÜR BOYU SÜRECEKTİR”

Misafir takım taraftar grubundan Ömer Alparslan basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Akhisarlı dostlarımız bizleri davet ettiler ve buradan hep birlikte Manisa’ya hareket etmemizi istediler. Herkesin bildiği gibi bu dostluğumuz kardeşliğimiz, geçen sezon Akhisar maçına geldiğimizde Yağmurlu bir güne denk gelmişti. Akhisarlı kardeşlerimiz yönetimlerine çağrıda bulunarak bizleri kapalı olan kendi taraftar grubunun olduğu tribüne aldılar. Bizler de kendi evimizde yaptığımız maç öncesi kendilerini ağırladık. Dolayısıyla dostluğumuz böylece perçinlendi. Bu Bir Ömür Boyu sürecektir, kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

YALÇIN UTÇU: “MAÇ 90 DAKİKA AMA DOSTLUK EBEDİ”

Akigolar Taraftar grubundan Yalçın Utçu ise geçen sezondan başlayan bir dostlukları olduğunu hatırlatarak, “Bu dostluğumuz ömür boyu sürecektir inşallah. Onları davet ettik, yaklaşık bin kişi ve Akhisar’a geldiler. Elimizden geldiği kadar en güzel şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Bu dostluğumuz diğer kulüplere, diğer taraftar gruplarına da örnek olur inşallah. Çünkü Türkiye’deki stat olaylarının bitmesini istiyoruz. Bu güzelliklerin tüm statlarda aynı şekilde devam etmesini diliyorum. Futbol oynanıyor ve sadece 90 dakikadır ama dostluklar ebedidir. Buradan federasyona sesleniyorum; acaba bu hareketimizden dolayı sahamız kapanacak mı, çok merak ediyorum” diye konuştu

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.