“Kupada gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz”

10 Eylül 2015 Perşembe, 12:51

Manisa Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Hakan Şapçı, Ziraat Türkiye Kupası’nı önemsediklerini belirterek, “Daha öncede belirttik. Kazanabileceğimiz kadar maç kazanmak ve kupada gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz. İyi bir oyun oldu. Çok pozisyona girdik. Daha farklı kazanabilirdik. Oyuncu kardeşlerimiz iklim ve saha koşullarına rağmen özverili bir oyun ortaya koydular. Kupa bizim için iyi bir fırsat ve bu fırsatı kullanmak istiyoruz” dedi.

“Geniş bir kadromuz var”

Altay karşısında lige oranla daha farklı bir kadro ile mücadele etmelerini de değerlendiren Şapçı, “Bizim geniş bir kadromuz var. Bu kadro içerisinde iyi oyunculara sahibiz. İlk üç haftada çok fazla şans veremediğimiz arkadaşlar bugün sahada yer aldılar. Performanslarından memnun kaldık. Lig uzun bir maraton, bütün oyuncularımızdan faydalanacağız” şeklinde konuştu.

Şimdi ligde oynayacakları Derincespor maçına odaklanmaları gerektiğini ifade eden Hakan Şapçı, sözlerini şöyle tamamladı;

“Lig’de kaybetmeden yol alıyoruz. Ancak gol yollarında yaşadığımız sıkıntı ortada. 3 maçta 1 gol atabildik. 1 galibiyet ve 2 beraberlik alıp 5 puan topladık. İlerleyen haftalarda gol sıkıntımızı aşacağız ve çıkışımıza devam etmek istiyoruz. Derince deplasmanına kazanmak için gideceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir