“KÜLLERİMİZDEN YENİDEN DOĞACAĞIZ”

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 16:18

Spor Toto 2. Lig’e son maçta veda ederek, 3. lige düşen Turgutluspor’un Kulüp Başkanı Mustafa Kocatürk, “Yönetim ve teknik heyet olarak toplanıp ne yapılması gerekiyorsa acil eylem planı hazırlayıp küllerinden yeniden doğan bir Turgutluspor ortaya çıkaracağız.” dedi.
Turgutluspor Kulüp Başkanı Mustafa Kocatürk, düzenlediği basın toplantısıyla kulübün içinde bulunduğu durum ve geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Turgutluspor’u yeniden küllerinden doğurmak için kolları sıvayacaklarını belirten Kocatürk, “Düştükten sonra görevi bırakmak etik olmaz. Benim dönemimde Turgutluspor iyi bir ivme kazanmıştı. Turgutluspor kulübümüzün içinde bulunduğu sıkıntılı zor gününde kimsenin almayacağı bir sorumluluk alarak o zamanda söylediğim gibi taşın altına elimizi değil, bedenimizi koyarak yönetim olarak sahip çıktık. Fakat son 2 hafta alınan mağlubiyetlerde istenmeyen bir sonla ligi tamamladık. Biz göreve gelirken kulübümüzün ekonomik ve sportif anlamdaki durumunu biliyorduk. Turgutluspor’a olan sevdam, bağım ve yaptığım maddi manevi fedakarlık takımı ligde bırakmaya yetmedi. Takım benim yönetime geldiğimiz güne kadar almadığı primi aldı. Belediye Başkanımız Turgay Şirin maddi manevi her türlü fedakarlık göstererek bizlere destek oldu. Takıma ne söz verildiyse, yerine getirdik. Onlara verilebilecek her türlü değeri sevgiyi verdik Gönül bağım olan takımımızın tesisiyle imkan ve olanaklarıyla birçok üst lig takımda olmayan olanakları her şeye rağmen gelinen nokta Turgutluspor’a yakışmayan layık olmadığı noktadır. Zor günlerde olan takımımıza yapılması gereken her şey taraftarımız, halkımız, idarecilerimiz herkes tek yürek olup gereken desteği son dakikalara kadar vermiştir. Taraftarlarımız olağanüstü destek verdi. İnanılmaz çaba gösterdi. Basınımız gece gündüz takımın yanında oldu. Deplasmanda takımı yalnız bırakmadı. İçerisinde bulunduğumuz dönem, birlik olma zamanıdır. Takımımızı bu sıkıntılı günlerden birlik ve beraberlik içerisinde çıkaracağımıza inancımız tam. Kısacası güm Turgutlu elinde geleni yaptı. Ben yönetim kurulumun adına destek olan olmayan herkese teşekkür ediyorum. Taraftarlarımız üzülmesin. Bu takım layık olduğu ve hakkettiği yere gelecektir. Yönetim ve teknik heyet olarak toplanıp ne yapılması gerekiyorsa acil eylem planı hazırlayıp küllerinden yeniden bir Turgutluspor ortaya çıkaracağız.” dedi.
“TEKNİK HEYETLE YOLA DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”
Teknik direktör Selahattin Dinçel ile yollarına devam etmek istediklerini belirten Mustafa Kocatürk, “Selahattin hocamızla yola devam etmek istiyoruz. Ancak tabi ki onunda kendi tasarrufları olabilir. Şu ölü toprağını üzerimizden atalım ve hocamızla görüşeceğiz. Selahattin hocamız Turgutlu’nun hocasıdır. 3. ligi iyi bilen ve önemli başarılara imza atmış bir isimdir.” şeklinde konuştu.
Takımda kalacak oyuncular için ise teknik heyet ile oturup konuştuktan sonra bir yol haritası çizileceği ifade edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.