KÖSELİ İLE IRAVUL ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

25 Şubat 2014 Salı, 23:30

Manisaspor Sağlık İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Köseli ve futbolcu Gökay Iravul, Manisa Belediyesi tarafından Şubat ayı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Meslek Tanıtım ve Kariyer Günleri” seminerinde öğrencilerle bir araya geldiler. Öğrencilere diş hekimi ve Manisaspor yöneticisi kimliğiyle bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Köseli, çocukluk hayallerinde futbolcu ya da mimar olmak istediğini ama diş hekimi olduğunu belirterek, “Futbolla ilgili hayallerimi gerçekleştirme anlamında farklı bir imkan buldum. Yönetici olarak futbolun içinde yer aldım. Bir çok insanın ilgi duyduğu bir alanda hayalimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Kendiniz için mutlu olacağınız hedefleri gerçekleştirmek hayat amacınızı da doğruluyor. Zaman çok çabuk geçiyor. Hedeflerinize ulaşabilmek için vaktinizi boş şeyler harcamamanız gerekiyor. Çünkü zaman en zor kazanılan şey” diye konuştu. Öğrencilere yaşadıkları şehrin bir takım değerleri olduğunu ve bu değerlere sahip çıkılması gerektiğini aktaran Köseli, “Manisa’nın da ortak değerlerinden birisi Manisaspor. 15 arkadaşımızla 1.5 sene kadar önce Manisaspor yönetimine talip olduğumuz zaman insanlar bize şaşırdı. Çünkü 40 milyon lira gibi bir borç vardı ve bu insanlar bize “Bunlar çok genç ve bu paraları karşılayabilecek bir ekonomik durumları yok. O yüzden bu iş olmaz” dediler. Bizlerde bir girişimcilik örneği sergiledik. Bir risk aldık ve sadece kişisel emeğimizi çabamızı ortaya koyarak Manisaspor’un en azından ayakta kalmasını sağlamaya çalıştık. Daha fazlası için de mücadelemizi devam ettireceğiz” dedi.

Köseli, diş hekimliği konusunda ise öğrencilere şunları söyledi: “Diş hekimliği konusunda hangi üniversiten mezun olduğunuzun çok önemli olduğunu düşünmüyorum. Diş hekimliği bilim ve sanatın ortak noktada buluştuğu bir meslek. Bir yandan ders çalışılıyor bir yandan da malzemeler üzerinde pratik yaparaktan el becerinizi geliştiriyorsunuz. Biraz el becerinizin olması gerekiyor. Eğer el beceriniz yoksa bu melekte biraz zorlanabilirsiniz. Diş hekimliğine olması gereken kadar önem gösterilmiyor. Diş hekimliğinde paralar kazanabilir, geçiminizi iyi bir şekilde devam ettirebilirsiniz ama önemli olan seçtiğiniz meslekte mutlu olmanız.”

“Hayallerimin peşinden koştum”

Manisasporlu futbolcu Gökay Iravul ise konuşmasında profesyonel futbolcu olmadan önce meslek seçiminde zorlandığını belirterek, “Futbolcu hayalleri kurarken ailem ise veteriner olmam konusunda beni yönlendirmeye çalışıyordu. Ben ise kendi hayallerimin peşinden koştum. Profesyonel spor yapan biri olarak doğru bir karar verdiğimiz düşünüyorum. Kendi istediğiniz mesleği yapmak çok önemli. İşini seven birisi olarak başarılı olabileceğine inandığım bir takımda oynamak da çok güzel bir duygu. Sahip olmak istediğiniz meslek için çalışınız. Ben bunu yaptım ve çok mutluyum.” dedi.

Öğrencilere pişmanlıklarından birisinin üniversite sınavına girmeden önce sınava yeteri kadar çalışmamak olduğunu ifade eden Gökay, “Beden eğitimi öğretmenliğine girebilecek kadar bir puan aldım daha iyi puanlarla daha farklı bölümlere tercih yapabilirdim.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.