KIRKAĞAÇ GÜREŞE DOYDU

06 Mayıs 2014 Salı, 11:18

Kırkağaç Belediyesinin bu yıl ilk kez düzenlediği Kırkağaç Bostancı 5.Feyzullah Baba Güreşleri yine büyük ilgi gördü. Heyecanlı mücadelelerin sergilendiği güreşlerde zafer finalde Kırkpınar başaltı şampiyonu Kocaeli’li Faruk Akkoyun’lu yenen Turgutlulu Ali Gökçen’in oldu.

Bostancı Mahallesi’nde düzenlenen güreşlere Kırkağaç Kaymakamı Ali Sırmalı, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Kırkağaç İlçe Emniyet Müdürü Mithat Uysal, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Biletlerin 10 TL’den satıldığı güreşler büyük çekişmeye sahne oldu. Nefesleri kesen güreşler seyircilerden bol bol alkış aldı. Tahmin edilenin aksine final güreşi sadece 6 dakika sürdü. Ali Gökçen, rakibini çok rahat bir oyun sonunda yenerek şampiyon olurken, 2011’de Kırkpınar’da başaltı şampiyonu olarak tanınan Kocaeli’li Faruk Akoyun ise 2.likle yetindi.

114 sporcunun katıldığı Bostancı Feyzullah Baba güreşlerinde üçüncülüğü Hakan Çalışır, dördüncülüğü ise Kaan Kaya elde etti. Ayrıca Okan Durman (Minik-1), Emre Dedeoğlu (Minik-2), Selçuk Yeğen (Teşvik-1), İbrahim Fidan (Teşvik-2), Ahmet Acar (Tozkoparan), Özgür Kapan (Ayak), Halil Bakırcı (Deste Küçük), Şahin Karaca (Deste Büyük), Şevket Aydın (Küçük Orta Küçük), Ferit Irmık (Küçük Orta Büyük), İbrahim Avcı (Büyük Orta), Sezen Tepeli (Başaltı) şampiyonu oldular. Dereceye girenler için ödül töreni düzenlenmezken, bu yıl ilk kez Kırkağaçlı güreşçilerde er meydanında ilçelerini temsil ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.