“KESKİN BİR ‘U’ DÖNÜŞÜ YAPMALIYIZ”

06 Nisan 2016 Çarşamba, 18:49

ÖZEL HABER: COŞKUN KÖKÖZ / HABERTÜRK

Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, bitime 4 hafta kala takıma odaklanmakta sıkıntılar yaşadıklarını söyledi. Üst üste gelen kötü sonuçların ardından bir haber kirliliğinin yaşandığını ifade eden Taşkın, “Kötü haberler ayyuka çıktı. Herhalde kimse Manisaspor’un şampiyon olmasını istemiyor. Bazı medya grupları yapılan haberlerle bizi baskı altına almaya çalışıyor. Bu takım 10 puan öndeyken kimse konuşmuyordu. 2 puanlık makas kalırken herkesin sesi çıkmaya başladı. Daha düne kadar bu takımın forması yeter diyenler, sonra başka haberler yapmaya başladı. Bu ligin maliyeti en vasat takımıyız. Oyuncu grubum bu sezon sergilediği performansla değerlerini arttırdı. Sitelerde verilen değerler bazen gerçeği yansıtmıyor” dedi.

“BİZDE PARALI ASKER YOK”

Takipçileri Kocaeli Birlikspor’un 2 ay para almadığı dönemde idmanlara çıkmadığı hatırlatan Taşkın, “Biz parayı konuşmadık bile. İdmanlara ve maçlara hiçbir tepki göstermeden çıkmayı sürdürdük. Bizde paralı asker yok. Yürekli oyuncu grubu var. Bu çocuklar bu işi başaracaktır” diye konuştu.

“İFTİRALAR ÇOK AYIP”

Şampiyonluk primine de değinen Taner Taşkın, şunları söyledi; “Ortada gizli bir anlaşma yok. Her takımda bir hedefe giderken şampiyonluk primi yazılır. Bu bahsedilen 150 bin TL şampiyonluk priminin 80 bin TL’si benim geçen yıldan almam gereken peşinatım. Bu para için bekleyip yaptırımda bulunmadım. Şampiyonluk primi ile birleştirip rakamı 150 bin TL olarak belirledik. 80 geçen sezondan alacağım, 70 ise bu sezon şampiyonluk primi olarak kayda geçtik. Bu farklı yorumlandı. Gizli saklı bir şey yok. Bu rakamlar şampiyon olursak geçerli olacak. Manisaspor’a geldiğim günden bu yana toplu halde 30 bin TL almadım. Hep parça parça paralar aldım. İftiralar çok ayıp. Ahlaki değerlerden uzak haberlerin yapılması beni üzmüştür. Bu saatten sonra herkesin kıblesini ve rengini net bir şekilde gördüm. Artık kimseye cevap vermeyeceğim. 4 hafta takıma odaklanacağız.”

“YIPRANMIŞ GİDECEĞİZ”

Hafta sonu zorlu bir deplasmana gideceklerinin altını çizen Manisaspor Teknik Direktörü Taner Taşkın, “Zor bir rakip. Onlar Play-Off’u bizler ise şampiyonluğu kovalıyoruz. Nuri, Erman yok. Ozan Sol’da zor görünüyor. Bayram’ın da sıkıntıları var. Aydın’a hırpalanmış gideceğiz. Bizim için nasıl zor bir maç ise rakiplerimizinde maçları zor. Keçiörengücü ve Kocaeli Birlikspor’un kalan 4 haftada puanlar kaybedeceğine inanıyorum. Bizim keskin bir u dönüşü yapmaya ihtiyacımız var. 4 maçı da kazanabiliriz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir