KEREM KAMAL GÜREŞTE AVRUPA ŞAMPİYONU

12 Mayıs 2014 Pazartesi, 11:04

Manisa Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencisi Kerem Kamal, Güreşte Avrupa Şampiyonu oldu. Uluslar arası Güreş Federasyonu’nun (FİLA) faaliyet programında yer alan Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası 06-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Samokov şehrinde yapıldı. Avrupa Şampiyonası’nda Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kerem Kamal Greko-Romen stil 42 kg.da Avrupa Şampiyonu, Eyüp Sayan  ise yıldızlar serbest stil güreşte Avrupa yedincisi oldu.

Okul Beden Eğitimi Öğretmeni Behçet Karaca, “Yıldızlar Avrupa Şampiyonası’nda Kerem Kamal’ın şampiyonluğuna sevinirken, şansızlık eseri yedinci olan Eyüp Sayan için ise üzülüyorum. Milli takımlar seviyesinde üst düzey sporcu yetiştirmek hiç kolay değil. Planlı ve programlı çalışmalarımızın sonucunu bir Avrupa Şampiyonluğu ile taçlandırmak çok güzel. Hali hazırda okulumuzda lisanslı 35 güreşçimiz bulunmaktadır. Çalışmalarımızı kendi okulumuzun tesislerinde yapmaktayız. Üst düzey sporcu yetiştirmemizde bizlere verdikleri her türlü desteklerden dolayı okul müdürümüz Giray Kara’ya ve öğretmen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum” dedi.

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Giray Kara da, “Ülkemize Avrupa Şampiyonluğu getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil eden her iki sporcumu da kutluyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Güreşin marka okuluyuz. Hedefimiz ata sporumuz güreşe alt yapıda yeni şampiyonlar kazandırmak. Milli Takıma kadar yükselen ve burada da başarılı olan her iki öğrencimi de kutluyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir