KEMAL ÖZDEŞ RESMEN İMZALADI

29 Mayıs 2014 Perşembe, 13:16

İlhan Cavcav Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine başkanvekili Tarık Artukmaç, sayman Arif Ölmez, basın sözcüsü Hakan Kaynar, yönetim kurulu üyesi Merdan Hürmeydan ve teknik direktör Kemal Özdeş katıldı.

Başkanvekili Tarık Artukmaç, imza töreni öncesinde yaptığı açılamada, ”Yeni hoca ile imza atıyoruz. Kulübümüz için yeni bir başlangıç. Gençlerbirliği kulübü ilklerin kulübü olmuştur. Türk futboluna kazandırdığı oyuncuların yanında teknik direktörler de kazandırmaya devam ediyor. Çok araştırdık, birçok alternatifler arasında bu hocamızla anlaştık. Gençlerbirliği’nde kendini ispatlayacağına inanıyorum” dedi.

Süper Lig’de Manisaspor’dan sonra ikinci tecrübesini yaşayacak olan Kemal Özdeş, Gençlerbirliği’nde olmanın onurunu yaşadığını belirterek, ”20 yıllık antrenörlük hayatımdaki önemli dönüm noktalarından birini yaşıyorum. Milli takımdan sonra, bugün olmak istediğim yerdeyim. Bugüne kadar Türk futboluna oyuncu kazandırmak birinci ilkemiz olmuştur. Bu özelliği ile tanınmış bir kulüpte, aynı işi yapacak olmam benim için çok önemli. Bugün antrenörlük hayatımın en özel günlerinden birini yaşıyorum. Başkan ve yönetim kuruluna beni seçtiği için teşekkür ediyorum. Ben hayatım boyunca olmak istediğim yere geldim. Birçok antrenörün olmak istediği yerde olmaktan gururluyum” diye konuştu.

Kazanmaya oynamak, oyunu bırakmamanın kendisinin ve takım için önemli olduğunu belirten Özdeş, ”Vazgeçmeyen bir takım olacağız. TFF’nin yabancı 5+3 kararından sonra 3 futbolcu kadromuzdan ayrıldı. Kadromuzda daha da değişiklik olacak ve olmak zorunda. Ben ve ekibim bu organizasyona hazırız. Zamanımız var. Düşündüğümüz oyuncular var. Maliyetler var ve hazırlıklarımızı yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Son olarak basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kemal Özdeş, şampiyonluk hedefiyle ilgili soruya, ”Geçmişte şampiyonluğa çok yaklaşılmıştı. Gençlerbirliği’nin şampiyon olmaması pek önemli değil. Ama bu kulübün Türk futboluna oyuncu kazandırmak gibi farklı şampiyonlukları var” yanıtını verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.