KAZANMAK İÇİN ÇABALAYACAĞIZ

12 Eylül 2014 Cuma, 23:24

Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisar Belediyespor’da, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay, Sivasspor maçında kazanmak için çabalayacaklarını söyledi.

Akçay, maç hazırlıklarını Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde sürdürdüklerini belirtti. Ligde tüm müsabakaların zor olduğunu vurgulayan Akçay, Sivasspor’un geçen yılın flaş takımlarından olduğunu ve özgün bir oyun tarzına sahip olduğunu söyledi.

Sivasspor’un zorluk çıkarabilecek bir takım olduğunu kaydeden Mustafa Reşit Akçay, “Ama kendi evimizde de kazanmak istiyoruz. Kendi evimizin horozu olmak istiyoruz. Kazanmak için çabalayacağız. Ama kazanamıyorsan da kaybetmemek önemli bizim için” diye konuştu.

-”Verilen arayı iyi değerlendirdik”-
Milli Takım maçları nedeniyle verilen arayı iyi değerlendirdiklerini anlatan Akçay, taktik ağırlıklı çalışmalar yaparak, takımın birbirine uyumunu geliştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Takımdaki oyuncuların önemli bölümünün transfer sezonunda değiştiğini vurgulayan Akçay, ”Takımımız geçen yılki kadrosundan yüzde 51 kayba uğradı. Yüzde 50’lik yeni oyuncu kitlesi takıma katıldı. Dolayısıyla bu oyuncular arasında uyum ve ilişki gerekiyor” dedi.

-Saha sıkıntısı-
Altınordu’nun da maçlarını Manisa’da oynaması konusunda yetkililerin bir çözüm üreteceğini belirten Akçay, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Sanıyorum bu konuda bir çalışma var. Passolig’in ve güvenlik anlayışının çok üst seviyede olması nedeniyle TFF böyle birtakım önlemler almak zorunda kalıyor. Belki güvenlik sorunu ve Passolig ile ilgili sorunlar çözüldüğü zaman buradan farklı bir yerde oynamak zorunda bırakılabilir. Bunu da bekliyoruz, çünkü gerçekçi bakıldığında bir saha 3 takımın müsabakalarını kaldıramaz. Bunun çözüme kavuşacağını düşünüyorum ve öyle de olması gerekir.’

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir