Karapınar: Zoru Başaracağız

21 Temmuz 2014 Pazartesi, 16:23

Manisaspor Teknik Direktörü Tahir Karapınar, yeni sezon hazırlıkların devam ettiği Kocaeli Kartepe kampında açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Tahir Karapınar sözlerinin başında Manisaspor’da teknik direktör olarak görev almaktan dolayı büyük bir onur duyduğunu belirterek, “Başkanımız Abdullah Mergen ve yönetim kurulumuza bana güvendikleri için teşekkür ediyorum. Burada başarılı olacağıma inanıyorum. Manisa ve Manisasporla ilgili iyi bir geçmişim var. Manisaspor’da futbol oynadım, spor akademisini okudum, askerliğimi de Manisa’da yaptım. Manisa’da bana katkı yapan çok değerli hocalarım ve dostlarım oldu. Daha önce de söylediğim gibi; geçen sezon ekibinde yer aldığım, beni Manisa ile tekrar tanıştıran Kemal Özdeş’e ayrıca teşekkür ederim.” dedi. Yeni sezon hazırlıklarına devam ettikleri Kartepe’nin çok ideal bir kamp ortamı olduğunu ifade eden Karapınar, “Kartepe, hava şartlarıyla ve sahalarıyla çok uygun bir yer. Diğer bir konuda kaldığımız otelin kamp kültürünü benimsemiş bir otel olması. Buranın tek dezavantajı Manisa’dan uzaklığı” diye konuştu.

“Zoru başaracağımıza inanıyorum”
Karapınar kendilerini zor bir dönemin beklediğini belirterek, “Çünkü sezon sonuna kadar 15 oyuncumuz takımdan ayrıldı. Burada yepyeni bir takım kurulacak. Görevimiz zor ama zoru başaracağımıza inanıyorum. En doğru şekilde hareket edip en doğru transferleri yapmaya çalışıyoruz. Alttan gelen genç oyuncularımızla birlikte bu sezon, Manisaspor’un önümüzdeki 5 yıllık iskeletini kurmak istiyoruz.”dedi.

“Takım olma yolunda önemli adımlar atıyoruz”
12 Temmuz’da başlayan sezon hazırlıklarında, bugüne kadar önemli bir mesafe aldıklarını ifade eden Karapınar, “Genç kadroyla sahip olmayı da avantaj olarak görüyorum. İdmanlarımız tempolu ve yorucu olduğu kadar bir o kadar da neşeli ve zevkli geçiyor. Her şey güzel gidiyor. Aramıza katılan yeni transferlerimizin takıma uyumu da iyi. Takım olma yolunda her geçen gün önemli adımlar atıyoruz. Takımdaki tecrübeli futbolcularımızın takımı ve genç oyuncuları sahiplenmesi gelecek adına güzel.” diye konuştu.

“Manisaspor’un gelecek yıllarını da planlıyoruz”
Karapınar transfer süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede ise şunları söyledi: “Transferlerimizde önceliğimiz tanıdığımız, bildiğimiz, karakterine ve yeteneğine güvendiğimiz oyuncular. Daha önce çalıştığım ve bizzat izlediğim futbolcuları kadroya dahil etmeye çalışıyoruz. Kadromuza dahil olan Subasic milli takım tecrübesi olan geçen sezon bu ligde oynamış karakterine inandığım bir oyuncu. Birkaç tane daha bu tarzda oyuncu almak istiyoruz. Erdi Öner yakından bildiğim bir oyuncu. Metin, çok üst düzey olma seviyesindeyken bir sakatlık yaşadı. Büyük bonservis bedelleri ödeyecek takımlar vardı. Manisaspor’un geleceği için önemli bir futbolcu. Süleyman’da geçen sezon rakibimiz olarak izlediğimiz, beğendiğimiz bir isimdi. Direk transfer 4 tane yaptık. Takıma direk katkı verecek oyuncuların yanı sıra, genç milli takımlarda oynayan, benim daha önce izlediğim, yetenekli bizi destekleyecek çıkış yapacak oyuncularda almalıyız. Çünkü Manisaspor’un gelecek yıllarını da planlıyoruz.”

Karapınar bu sezon altyapıdan 8 oyuncunun hazırlıklara dahil olduğunu aktararak, “Manisaspor’da bir altyapı kültürü oluştu ve bir çok futbolcu yetişti. Bu sene altyapıdan gelen 8 oyuncumuzun bazıları U21 takımına geri dönecekler ama A takımla havasını yaşama ve A takımla kamp kültürünü yaşama tecrübesini kazanmış olacaklar. İçlerinde çok iyi ve gelişime açık oyuncular var. Onlarda bu sene şans bulacak.”dedi.

“Teslim olmayan, istekli arzulu bir takım olmak istiyoruz”
Sözlerinin sonunda örnek bir takım olmak istediklerini belirten Karapınar, “Manisaspor, Manisa gibi büyükşehir olan bir şehri temsil ediyor. Takımımız centilmen olacak, fair play önceliğimiz olacak. Savaşçı, cesur, atak bir futbol oynamayı düşünüyoruz. Sahada teslim olmayan, istekli arzulu bir takım olmak istiyoruz. Manisaspor zor bir dönem geçiriyor. Hem yönetimimiz hem de bizim için bu zor süreçte taraftarımızın koşulsuz desteğini bekliyoruz. Onları iyi temsil edecek bir Maniaspor için hep yanımızda olmalarının istiyoruz.” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.