KARAFIRTINALAR: Eldeki kuş, daldaki kuş ve havadaki kuş

14 Şubat 2017 Salı, 22:07

HABER-FOTO: COŞKUN KÖKÖZ / MANİSADASPOR.COM

Manisaspor Teknik Direktörü Sait Karafırtınalar, Cumartesi günü ağırlayacakları Giresunspor maçı öncesinde konuştu. Giresunspor maçına mutlak 3 puan hedefiyle çıkacaklarını belirten Karafırtınalar, “Futbolda iki maç üst üste gol atmak kolay bir şey değil. Bu ligde çok sık rastlanan bir şey de değil, sanırım daha önce de yok. Öncelikle oyuncularımı tebrik ediyorum. Kolay bir şey değil. Çocuklarla toplantı yaptım. Evet lideri yendik, evet 6 hafta kazanan Ümraniyespor’u yendik. Ama son 4 maçını kazanan bir Giresunspor geliyor. 33 puanda ve kazanırsa kendisine ilk 2’de yer bulabilecek bir takım. Maçın önemini anlattım onlara. Düne bakarak yaşamanın imkanı yok, önümüze bakacağız. Bizim için Eskişehirspor maçı bitti. Artık sadece Giresunspor maçını düşünüyoruz. Oynadığımız maçlardan çok daha ciddi bir maç bekliyor bizi. Onun bilincindeyiz ve o konsantreyle çalışıyoruz. Tabi ki çok gol atmak güzel bir şey, güzel oyunumuzun bir ödülü ve keşke her maç farklı skorlarla kazansak ama biz her zaman ‘1-0 olsun bizim olsun’ diyoruz. Bizim bir puan hedefimiz yok ama her maç kazanma hedefimiz var. Bu da onlardan bir tanesi. Bu maçı kazanmak istiyoruz. Aşağılardan uzaklaşmak için herkesten çok bizim 3 puana ihtiyacımız var.” dedi.

“EĞER KÜSERLERSE..”

Kadro derinliğinin faydalarını hatırlatan tecrübeli teknik adam, yeni transferlerin takıma dahil olmasıyla eski oyuncuların performansının da arttığını söyledi. Bütün oyuncuların her an hazır olması gerektiğini kaydeden Karafırtınalar, “Bu 11 kazandı diye aynen devam etmiyorum. Maçlara göre kadro belirliyorum. Bütün oyuncularım bunu biliyor. Burada forma rekabetinde onlar da bana güveniyorlar. Formanın çalışarak kazanılacağını biliyorlar. Eğer küserlerse bu onlar için iyi olmayacak. Şunu da söylemekte fayda var. Yeni gelenlerle birlikte eski oyuncuların da performansı arttı. Sadece yeni gelenlere bağlamamak lazım. Bahattin, Erman, Hakan, Metin, Ozan, Dimov, Emre, kaleci İsmail yani herkesin yeni transferlerle performansı yükseldi. Futbol bir takım oyunu o yüzden tüm oyuncular içinde olmak zorunda.” diye konuştu.

“MANİSA’DA GÖRMEDİĞİMİZ COŞKUYU ESKİŞEHİR’DE GÖRDÜK”

Giresunspor maçında taraftardan daha coşkulu bir destek beklediklerini de ifade eden Karafırtınalar, “İç sahada görmediğimiz coşkuyu Eskişehir’de gördük. 5-2’lik ve 5-1’lik maçtan sonra Giresunspor karşısında çok coşkulu bir taraftar bekliyoruz. Taraftarlar da sahada güzel şeyler görmek için geliyorlar. Biz de bunun için çalışıyoruz. İnşallah taraftar desteğiyle de Giresunspor karşısında 3 puana ulaşırız.” dedi.

“ELİMİZDE OLMAYAN DIŞ ETKENLER”

Karafırtınalar, ayrıca dünkü antrenmanda yer almayan ve gribal enfeksiyon geçiren Ufuk Budak ve Gökhan Sazdağı’nın Giresunspor maçına yetiştirileceğini belirterek, “Gökhan Sazdağı ve Ufuk Budak ağır bir grip geçiriyorlar. İnşallah ciddi değildir ama bunlar elimizde olmayan dış etkenler. Oyuncularımızın bu konuda daha dikkatli olması lazım. Oyuncularımı toplantıda bu konuda uyardım. Yani bizim takımda kimsenin hasta olma lüksü bile yok. İnşallah hafta sonuna kadar Gökhan ve Ufuk yetişir.” ifadelerini kullandı.

“GERÇEKÇİ OLMAK LAZIM”

Son olarak takımın tek hedefinin her maçı kazanmak olduğunu söyleyen Karafırtınalar, “Her zaman söylediğim bir söz vardır. Eldeki kuş, daldaki kuş ve havadaki kuş. Gerçekçi olmak lazım biz aşağıya daha yakınız. Önce aşağıdan uzaklaşmamız gerekiyor. Aşağıdan uzaklaştığımız zaman başka hedeflerle ilgili konuşuruz. Benim düşüncem bu. Her maçı final maçı gibi oynayacağız. Bence bize kaybetmememe alışkanlığını getiren de bu. O konsantreyle Giresunspor maçına da çıkacağız.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir