Kafkas: ”Takımı yönetmeye kalktılar”

07 Kasım 2016 Pazartesi, 01:27

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, Fenerbahçe maçının ardından yayıncı kuruluşa konuşurken,  kadro dışı bırakılan Douglas Ferreira (Douglao) ile Leocisio Julio Sami hakkında da çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kafkas’ın sözleri şöyle:

“Başakşehir maçının travmasını arttırmak çok kolay olmadı. Çok kötü goller yedik. Bu tip takımlara karşı geriye düşmek kolay olmuyor. Emenike ve Lens gibi boşluk seven adamlara bunu bırakınca kaybettik. Hava her zaman güneşli olmuyor. Hayat bir mücadele. Fenerbahçe’yi haklı galibiyetlerinden dolayı tebrik ederim.

Takımın içindeki bazı arkadaşlar, takımı yönetmeye kalktılar. Benim bunu kabul etmem mümkün değil! Buranın sorumlusu benim. Benim gibi bir adamın buna izin vermesi mümkün değil. Disiplinliyim. Bana güvenip getirmişler. Bunlardan taviz de vermem”

Basın toplantısında neler dedi?

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe’ye 3-1 mağlup olan Akhisar Belediyespor’un teknik direktörü Tolunay Kafkas, “Büyük takımlara karşı geriye düştüğünüz zaman oyunu tekrar yakalamak kolay değil.” dedi.

Kafkas, maçtan sonra katıldığı basın toplantısında, istedikleri oyun anlayışını sahaya yansıttıklarını söyledi.

Bölgesel baskı yapmaya çalıştıklarını, zaman zaman orta sahada ve defansta 5 kişiyle oynadıklarını kaydeden Kafkas, şöyle konuştu:

“Hızlı adamlarla etkili olmaya çalıştık. Kötü goller yedik, Bu tip büyük takımlara karşı geriye düştüğünüz zaman oyunu tekrar yakalamak kolay değil. Rakibe geniş alan bırakmamamız gerekiyordu. Fenerbahçe haklı bir galibiyet aldı, tebrik ediyorum.”

Tolunay Kafkas, yedikleri üçüncü golle ilgili bir soru üzerine, “Bunlar futbolun içinde olan şeyler. Çok afaki konuşmayı sevmiyorum. Oyun anlayışından memnunum. 3 gol yememize rağmen oyunumuz iyiydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum, daha iyi yerlere geleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir