Jeopark Kula Belediyespor, Namağlup Finallerde

23 Mart 2017 Perşembe, 21:53

Türkiye Voleybol Erkekler 1. Ligi Play-Off A Grubunda bir üst lige yükselme mücadelesi veren Jeopark Kula Belediyespor, rakiplerinin hepsini yenerek tarihinde ilk defa final etabına yükseldi.

Voleybol Erkekler 1. Ligi Play-Off A Grubu’nda Efeler Ligi’ne yükselmek için mücadele eden Jeopark Kula Belediyespor, Ankara Başkent Spor Salonu’nda Palandöken Belediyespor’la yarı final son maçını oynadı. Karşılaşmayı, Kula’dan giden taraftalar ve çok sayıda voleybol sever izledi. Kula’nın filedeki efeleri, oynadığı son yarı final maçını da kazanmasıyla, 28,29 ve 30 Mart tarihlerinde yine Ankara’da oynanacak final etabına grup lideri olarak katılacak. Yarı final maçları sona eren A Grubu’ndan finale yükselen diğer takım, Jeopark Kula Belediyespor’un bu sezon üç karşılaşmada da mağlup ettiği Konya Büyükşehir Belediyespor oldu. Final etabına B grubundan katılacak takımlar ise maçlar henüz tamamlanmadığı için netlik kazanmadı. Jeopark Kula Belediyespor’un final etabında parolanın Efeler Ligi olduğunu belirten Jeopark Kula Belediyespor Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz, Kulalılara final heyecanını tattıracakları için mutlu olduğunu söyledi.

Çayır ve Öğrencileri Tarih Yazdı
Voleybol Erkekler 1. Ligi A Grubu’nda normal sezonu lider tamamlayarak yarı final etabında Kula için ter döken Jeopark Kula Belediyespor, rakipleri Konya Büyükşehir Belediyespor’u 3-1, Solhan Belediyespor’u 3-1 devirdi. Kula’nın Filedeki Efeleri, yarı finaldeki son maçında ise Palandöken Belediyespor karşısında ilk seti 25-18, ikinci seti 25-22 son seti ise 29-27 3-0 kazandı. Jeopark Kula Belediyespor ligde olduğu gibi yarı finallerde de tüm rakiplerini yenmeyi başardı. Jeopark Kula Belediyespor Baş Antrenörü Mustafa Çayır, yarı final etabında istedikleri oyunu sergileyerek beklediği sonuçları aldıkları söyleyerek Ankara’da takımı yalnız bırakmayan Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Kulüp Başkanı Vedat Yılmaz, Kula Belediye Meclis Üyeleri ve Kulalı taraftarları önünde oynayacakları için mutlu olduklarını belirterek, takımı Play- Off’lara hazırladıklarını Kulalı taraftarlara teşekkür etti.

Başkan Tosun, “ Sporda Kula’nın Yılı Olacak Demiştik’’
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Jeopark Kula Belediyespor’un aldığı her sayıda ayrı bir heyecan duyduğunu belirterek, “Her şeyden önce sezon başından bu yana hedeflerinden sapmadan başarıdan başarıya koşan tüm oyuncalarımızı, teknik ekibimi ve kulüp yöneticilerimizi bir kez daha kutluyorum. Artık finallerdeyiz, daha zorlu ve bir o kadar da heyecanlı bir yola girdik. Sporda Kula’nın yılı olacağını en başından beri vurgulayarak defalarca söyledik. İnşallah, en kuvvetli son sözü finallerde söyleyeceğiz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir