İSMET ÜLKELİ İÇİN ZİRVEYE ÇIKACAKLAR

10 Nisan 2014 Perşembe, 15:23

HABER: Coşkun KÖKÖZ

Türkiye Dağcılık Federasyonu Manisa İl Temsilciliği 2014 yılı faaliyet programında yer alan, dağcılık camiasının duayenlerinden ve eski il temsilcisi İsmet Ülkeli’yi Anma Spil Dağı Zirve Tırmanışı 12-13 Nisan tarihleri arasında Manisa’da yapılacak. 21 Mart 2011 yılında hayatını kaybeden İsmet Ülkeli için bu yıl ilk kez düzenlenecek etkinliğe Türkiye genelinden yaklaşık 600 kişinin katılım göstermesi bekleniyor. Dağcılık Federasyonu Başkanı Alattin Karaca’nın katılım göstereceği etkinliği ilk kez düzenlemenin heyecanını yaşadıklarını ifade eden Manisa Dağcılık İl Temsilcisi Fuat Kuloğlu, “Gelecek yıllarda temennimiz daha kapsamlı şekilde düzenlemek. Hedefimimiz uluslararası düzeyde bir etkinlik yapmak. Etkinliğimize Türkiye genelindeki tüm kulüpler ve gruplar davet edildi. İyi bir katılım bekliyoruz” dedi.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Manisa’da ki diğer dağcılık kulüpleri ile yaptığımız toplantılar neticesinde, 12-13 Nisan 2014 tarihinde ulusal boyutta Manisa Dağcılık Şenliği şeklinde yapmayı planladıklarını söyleyen Kuloğlu, Manisa’da bulunan diğer gruplardan arkadaşlarla büyük bir özveriyle, her türlü detayı düşünerek ve yoğun bir mesai harcayarak güzel bir etkinlik hazırladıklarını ifade etti. Dağcılığın ve doğa sporlarının gelişimine katkısı olacağını planladıkları etkinliğe destek veren herkese teşekkür eden İl Temsilcisi Fuat Kuloğlu, “Amacımız dağcılık camiasına uzun yıllar hizmet vermiş ve federasyonunun çeşitli kademelerinde görev alıp yüzlerce sporcu yetiştiren hocamız İsmet Ülke’yi anmak ve 4 mevsim ayrı bir güzelliği olan Spil Dağı’mızın tanıtımını gerçekleştirmek. Dağcılık şenliği etkinliğinde bizlere destek veren Manisa Valilisi Abdurrahman Savaş’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, Turgutlu Belediyesi, Orman Müdürlüğü, Turizm Kültür Müdürlüğü, Mesir Derneği, Tenis Dağcılık, TUR-DAK, MA-DAK, Magnesia Doğa Sevenler, Anemon Treking ve Fırtına Yürüyüş Grubu’na çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HERKES DAVETLİDİR

Grup Basın Sözcüsü Şerif Mehmet Kököz ise, etkinliğe sadece dağcıların katılmadığını ifade ederek, “Bu etkinliğimize tüm Manisalılar davetlidir. Dağcı olma zorunluluğu yok. Doğayı sevmeniz bu etkinliğe katılmanızda yeterli. 12 Nisan Cumartesi günü saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda toplanacağız. Açılış konuşmaları ve çelenk koyma etkinliği sonrası yürüyüşümüz başlayacak. Etkinlik süresince sabah, öğle ve akşam yemekleri ile birlikte kamp alanındaki çeşitli içecekler tarafımızdan karşılanacaktır” diye konuştu.

Etkinlik Programı

1.GÜN

12 Nisan 2014 Cumartesi

09:00 Cumhuriyet meydanında toplanma ve eşyaların kamyona yerleştirilmesi

09:15 Açılış konuşmaları, Atatürk Anıtına çelenk konulması

09:45 Cumhuriyet meydanından Ağlayankaya’ya yürüyüş

11:00 Ağlayankaya’da Gruplara ayrılma ve hareket

16:00 Spil zirvede grupların buluşması

17:00 Spil Dağı Milli Parkında bulunan Atalanında çadırların kurulması

18:30 Akşam yemeği

20:00 Müzik ve Halk Oyunları eşliğinde Eğlence

2. GÜN

13 Nisan 2014 Pazar

08:00 Kalkış

08:30 Kahvaltı

09:00 Çadırların toplanması

09:30 Toplanma ve katılımcılara sertifikaların dağıtılması

10:00 Oduncu yolundan inişe başlama

14:00 Ağlayankaya’da katılımcılara Manisayı tanıtıcı materyal ve hediyeliklerin verilmesi ardından da etkinliğin sona erdirilmesi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir