HEM SPOR YAPACAKLAR HEM HAYATA HAZIRLANACAKLAR

23 Ekim 2014 Perşembe, 17:44

Manisa Büyükşehir Belediyespor, Manisalı çocuklara altyapı eğitimi verirken, aynı zamanda onların zihinsel gelişimlerini sağlamak amacıyla “Üzümçolar” adlı projeyi hayata geçirdi. Projenin önemine değinen Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, gerçekleştirilen basın toplantısında, “Önemli olan gençlerimizi sağlıklı ortamlarda sağlıklı bir şekilde yetiştirirken, onlara bir eğitim serüveni de katacağız” diye konuştu.

Manisa Büyükşehir Belediyespor, futbolun güzel tarafını genç beyinlere aşılamak ve çocukların bir yandan spor yaparken, diğer taraftan derslerinden geri kalmamasını sağlamak amacıyla ‘ÜZÜMÇO’ adlı projesini hayata geçirdi. Projenin tanıtım toplantısı, Uncubozköy Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde Kulüp Başkanı Cenk Ergün ve yönetimin katılımıyla gerçekleşti. Üzümçolar projesinin tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında söz alan Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, “Bundan 4 yıl önce göreve geldiğimizde yaptığımız kongre konuşmamızda Manisa’daki gençlere hizmet vermek istediğimizi, ahlaklı vatanını bayrağını seven gençler yetiştirmek istediğimizi söylemiştik. Bu doğrultuda ilk yıllarda tesisleşme hamlesini tamamladıktan sonra bütün Manisalıların bildiği üzere yaz okullarında ve altyapılarda büyük gelişmeler kat ettik. Bu gelişmeler doğrultusunda futbol okullarında bin 200 civarında öğrenci yetiştirdik” dedi.

Hem sağlıklı yetişecekler hem de eğitim alacaklar

Göreve geldiklerinden beri gençlere sporun ve sporcunun nasıl olması gerektiğini öğretmeye çalıştıklarını belirten Ergün, “Sanırım Manisalıların teveccühleriyle bu işi başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimizi kanıtladık. Çalışmalarımızı durmaksızın devam ediyoruz. Yeni yeni projeler üretmek gerektiğini düşünüyoruz. Ve bugün yeni bir projeyle “Üzümçolar” adı altında öncelikle futbol branşında başlayacak olan yeni bir projeyi tanıtmak için buradayız. Bu projeyle birlikte ülke futbolunun içinde bulunduğu duruma hem bir örnek teşkil etmesi amacıyla hem de neler yapabiliriz amacıyla hocalarımız ve yöneticilerimizle birlikte böyle bir projeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz ve bunu Manisalılarla paylaşmak istiyoruz. Önemli olan gençlerimizi sağlıklı ortamlarda sağlıklı bir şekilde yetiştirirken, onlara bir eğitim serüveni de katacağız. Kış aylarında başlayıp bahara kadar sürecek olan bu projede Manisa Büyükşehir Belediyespor olarak yer almaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Örnek bir proje olacak

Üzümçolar projesinde eğitmen olarak görev alan Murat Germen Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Yaşar Polat da, “Manisa Büyükşehir Belediyespor’un hayata geçireceği bu proje Türkiye için örnek olacak bir proje. Bu proje Türkiye’de ilk kez uygulanacak, iki ayaklı bir çalışmayı içeriyor. Üzümçolar projesiyle çocuklar hem futbol eğitimi alacaklar, hem de Matematik, İngilizce ve Satranç dersleri alacaklar. Bu bakımdan ailelerin tedirginlik yaşadıkları çocuğum derslerinden geri kalmasın fikrine de olumlu bir katkıda bulunacağız” diye konuştu.

Futbolun kaos değil futbol olduğunu öğreteceğiz

Üzümçolar projesi eğitmenlerinden Murat Germen Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Alper Dirik ise, son zamanlarda Türk futbolunda yaşanan olumsuzlukları genç beyinlerden silmek amacıyla projenin önemli olduğuna dikkat çekti. Dirik, “Türk futbolunun içinde bulunduğu kaos ve stres ortamından çocuklarımızı uzak tutarak, onlara futbolun sadece futbol olduğunu öğreteceğiz. Futbolun temel eğitimini alırlarken, ailelerinin de yanlarında olmasını istiyoruz. Bu projede uygulayacağımız etkinliklerle baba oğulları aynı sahada top oynatacağız. Eğitim saatlerinde de ailelerin çocukları yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Desteklerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Cenk Ergün’e teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Üzüm salkımındaki gibi birlik ve beraberliği öğreteceğiz

Son olarak söz alan Manisa Büyükşehir Belediyespor Voleybol Şube Sorumlusu Tolga Tunç Çalışkan da, “Manisa’mız ekonomisi için çok önemli bir ürün olan üzümün Türkiye’ye tanıtılması ayrıca Manisa’da tüketilmesi için üzümü seçtiğimizi belirtmek istiyorum. Ayrıca üzüm salkımındaki iç içe geçmişliği ve birlikteliği de bu projeyle sağlarız diye düşünüyorum. Bugün burada futbol okulunun tanıtımı için buluştuk, fakat ilerleyen dönemlerde basketbol, voleybol ve diğer branşlarla da Üzümçolar eğitim alacaklar. Bunun müjdesini de buradan vermek istiyorum” diye konuştu.

Cenk Ergün Hem Spor Yapacaklar Hem Hayata Hazırlanacaklar (1) Hem Spor Yapacaklar Hem Hayata Hazırlanacaklar (2) Hem Spor Yapacaklar Hem Hayata Hazırlanacaklar (3) Hem Spor Yapacaklar Hem Hayata Hazırlanacaklar (6) Hem Spor Yapacaklar Hem Hayata Hazırlanacaklar (7) Yaşar Polat

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir