HEM LİDERLİK HEMDE YENİLMEZLİK GİTTİ!

20 Ekim 2015 Salı, 11:23

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Manisaspor’da Kocaeli Birlikspor karşısında alınan şok yenilginin üzüntüsü yaşanıyor. Rakibine 3-0 mağlup olan siyah-beyazlılar hem liderlik koltuğunu kaybetti, hem de ligde yenilgi yüzü görmeyen iki takımından biri olmanın ünvanını yitirdi.

YENİ LİDER TOKAT

Manisaspor’un Kocaeli’nde mağlubiyeti tatmasıyla yeni liderliğe yükselen Tokatspor, Kırmızı Grubun tek yenilmeyen takımı oldu. Maçtan önce futbolcuların alacakları maç başı ve primleri öne sürerek idmana çıkmak istememesi ve yönetimle karşı karşıya gelmesi, Manisaspor’un zorlu deplasmanda sıkıntı yaşayacağı sinyallerini maçtan önce vermişti.

Parasal anlamda dar boğazda olan Manisaspor’da Başkan Abdullah Mergen’in bu hafta ödeme sözü verdiği futbolcuların tavrının nasıl olacağı merakla bekleniyor.

ZİRVEDEN 4.LÜĞE!

Geride kalan 6 hafta sonunda Kocaeli Birlikspor karşısında mağlubiyetle tanışan Manisaspor zirveden 4.sıraya geriledi. Zirvenin yeni sahibi Tokatspor’un 12 puanı, ikinci Kocaeli Birlikspor’un, üçüncü Ankara Demirspor’un ve dördüncü Manisaspor’un 11’er puanı bulunuyor. Manisaspor hafta sonu seyircisi önünde zirve mücadelesi veren Amedspor’u ağırlayacak.

“MOTİVASYON KAYBI YAŞADIK”

Manisaspor Teknik Direktör Taner Taşkın, farklı skorda hafta içinde yaşanan olayların yarattığı motivasyon kaybının önemli rol oynadığını söyledi. Ligde bu haftaya kadar iyi mücadele edip, iyi futbol oynadıklarını hatırlatan Taşkın, Birlikspor önünde takımını tanıyamadığını belirtti, şöyle konuştu:

“Hafta içinde yaşananların maça yansımayacağını, sahaya çıkınca olayların unutulacağını sanıyordum ama yanılmışım. Hakem düdüğü çaldığında parayı pulu unutup, işimize konsantre olmalıydık. Ancak bir daha bu kadar kötü oynamayacağımıza söz veriyorum. Oyuncularımla şapkayı önümüze koyup, yapılan hataları değerlendireceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir