HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK!

13 Ocak 2014 Pazartesi, 09:37

Manisaspor, PTT 1. Lig’in 20. haftasında evinde ağırladığı Ankaraspor’a 1-0 yenildi. Ankaraspor kazandığı bu maç ile birinciliğe yükselirken, siyah-beyazlı ekip ise rakibinin 6 puan gerisinde 5. sırada yer aldı. Maçın ardından basın toplantısında konuşan Manisaspor Antrenörü Tahir Karapınar, “Sonuç olarak kötü görünse de Ankaraspor ile sahada yapılan mücadele çok iyiydi. Ligin ilk yarısında da yenilmiştik. Fakat sonra inanılmaz bir çıkış yakalamıştık. Yine bu maçı arkamızda bırakıp hedefimize ulaşmak için çalıştığımızda neler yapacağımızı biliyoruz. Sahadaki bu mücadeleyi yaptığımızda sezon sonu Manisaspor’un hedefi şampiyonluk diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Taraftar ile rakip teknik direktör arasında gerginliğin devamlı yaşandığını ifade eden Karapınar şöyle konuştu: “Bunları abartmak sonuçta kenardan oyuna yüzde yüz katkınız olamaz. Yaptığınız hareket ile taraftarın tepkisini çekersiniz. Sonuçta taraftar maç seyretmeye geliyor. Teknik direktöre edilen küfürleri kesinlikle desteklemiyorum. Ama böyle şeyler hep oluyor.”

Manisaspor’da olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getiren Gökay İravul, “Maçın başından sonuna kadar çok iyi mücadele ettik. Yediğimiz golü şansızlık olarak değerlendiriyorum. İlerleyen haftalarda daha iyi bir Manisaspor izletmek istiyoruz” diye konuştu. İyi mücadele ettiklerini belirten Gökdeniz Varol da önlerindeki haftalarda bu maçı telafi etmek istediklerini söyledi.

Ankaraspor CEPHESİ

İlk 20 dakikada Manisaspor’un daha etkili oynadığını belirten Ankaraspor Teknik Direktörü Osman Özköylü, “Daha sonra oyunun hakimiyetini elimize almaya başladık. Genel olarak her iki takım açısından iyi bir mücadele oldu. Manisaspor bizi yenseydi aynı puanda olacaktık. Çok önemli bir galibiyet aldık. Lig de en önemli galibiyetlerimizden birini aldık” dedi.Taraftar ile arasında gerginliğin yaşandığını ifade eden Osman Özköylü, şöyle konuştu: “Yemediğim küfür kalmadı. Sadece burası için değil Türkiye’de hangi stada gidersek gidelim her yerde yemediğimiz küfür kalmadı. Benim evde oturan 70 yaşındaki annemin ne günahı var. Karımın ne günahı var. Ben ne namussuzum ne de şerefsizim. Ben işimi yapıyorum. Biz de heyecanlıyız. İnsanlar bunlara anlayış göstersinler. Ben de dönüp küfür etsem ne olacak. Ben hak etmiyorum ki bunları. Bunu her yerde söylüyorum, lütfen artık bitsin bu iş.”

Maça istedikleri gibi başlayamadıklarını belirten Gökhan Ünal, “Manisaspor daha baskılı başladı. Maç biz gücümüzü biliyorduk. Baskı yaptığımızda her takımı yenebilecek güçteyiz. Güzel bir maç oldu. İzleyenlerin zevk aldığını düşünüyorum” şeklinde konuştu. Takım olarak kolay bir maç olmayacağını bildiklerini ifade eden Sofiane Hanni, “Manisaspor en önemli rakiplerimizden. Onlarda ligin üst sıralarında yer almak için oynuyorlar. Fakat bugün elimizden geleni yaptık. Üç puanı alan tarafız. Galibiyet serisine devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.