HAYDİ MANİSA PASSOLİG KART ALMAYA

15 Ocak 2015 Perşembe, 17:04

2014-2015 sezonunun ikinci devresi öncesinde “Haydi Manisa Passolig Kart Almaya” kampanyası başlıyor. Kampanyada taraftarlarımız Passolig Manisaspor kart + kombine bilete 45 TL karşılığında sahip olacaklar. Yönetim kurulu tarafından başlatılan “Haydi Manisa Passolig Kart Almaya” kampanyasının basın toplantısı bugün 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Basın Sözcüsü Tarkan Kayhan, Genel Sekreter Hakkı Övünç, Reklam ve Sponsorluktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üye Fisun Kumbaracı, Yönetim Kurulu Üye Erdem Baltacı ve 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Altan Çakıcı katıldı.

“Taraftarımızın desteğini daha fazla hissetmek istiyoruz”

Basın Sözcüsü Tarkan Kayhan toplantıda yaptığı konuşmada yönetim kurulu içinde bir Passolig ile ilgili bir çalışma komitesi oluşturduklarını söyledi. Kayhan, “Haydi Manisa Passolig Kart Almaya” kampanyasıyla sezonun ikinci yarısına daha güçlü girmeyi hedeflediklerini ve taraftarımızın desteğini sezonun ikinci yarısında daha fazla hissetmek istediklerini belirterek, “Passolig Kart, taraftarların sevdikleri ile birlikte güven içinde stadyumlara gidebilmelerini ve istedikleri karşılaşmayı her türlü olumsuzluktan uzak, huzurla izlemelerini sağlıyor. Manisasporumuza ve taraftarlarımıza büyük fırsatlar ve ayrıcalıklar sunan Passolig Kart ile maddi kazancın yanı sıra tribün huzurunu ve güvenliğini de maksimize ederek, yaşanmış olan pek çok olumsuzluğu da geçmişte bırakıyor.” dedi.

Kayhan 14 Nisan 2014 tarihi itibariyle uygulanmaya başlanan yeni yasal düzenleme ile kağıt biletler yerini Passolig Kartlar’ına bıraktığını vurgulayarak, “Maçlara artık sadece Passolig Kart ile girilmekte. Manisaspor 1729 kart satışı ile Türkiye genelinde 36 takım arasında 33. sırada, PTT 1. Lig’de ise kart satışında 16. sıradayız. Taraftarımız Passolig kart alarak kulübümüze maddi olarak, tribünde de yer alarak ise manevi olarak en büyük desteği vermiş olacak.” diye konuştu.

“Her kart kulübümüze maddi imkan sağlayacak”

Kampanyanın içeri konusunda bilgi veren Yönetim Kurulu Üye Erdem Baltacı ise Passolig’in futbola yeni bir standart ve kalite getirmesi amacı ile çıkartılmış olduğunu ve maç izlemenin daha keyifli ve güvenli olduğunu aktararak, “Daha çok aile güzel bir zaman geçirmek için stadımıza gelecek ve halkımız ailesini içi rahat bir şekilde maç izlemeye gönderecektir. Passolig Manisaspor kartı bizim bir ürünümüz. Manisa’da daha çok işyerinin indirim ve avantajlar vermesi için görüşmeler yapılmakta ve gün geçtikçe bu sayı artmaktadır. Şehrimizde kullanılan en ekonomik ve en zengin avantajı sunan kart olacaktır. Herkesi maçlara gelsin gelmesin Passolig Manisaspor kartı almaya, takımlarına destek olmaya ve avantajlarından faydalanmaya davet ediyoruz. Bununla birlikte toplumun ortak talebi şiddet ve sporun birbirinden ayrılması. Bunu önlerken en önemli unsur bunların tespiti. Kanun ilk önce kamera sistemlerinin statlara kurulmasını istiyor. Bunların maliyetini ise Passolig ve kulüp maddi olarak sisteme kaynak ayırmamış bulunmaktadır. Taraftarlarımızın alacağı her kart kulübe maddi imkan ve geleceği her maç sporcularımıza pozitif katkı sağlayacak olup bununla ilgili olarak çalışmalar içinde artık taraftarımızın ayağına giderek bu işlemleri başlatmak istiyor ve katılımın çok olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

“Passolig Manisaspor kart + kombine bilet 45 TL”

Kampanyadaki amaçlardan birisinin de takımımız ile taraftarımızı buluşturmak ve taraftarımızın vereceği güç ile sportif başarılarımızı üst seviyeye çıkarmak olduğunu aktaran Baltacı, şunları söyledi: “Yarım sezonluk kombine satışlarımızı başlatıp taraftarımıza bir jest yapmak istiyoruz. Kombine fiyatını 30 TL olarak belirlemiş bulunmaktayız. Yani taraftarlarımız iç sahamızda yapacağımız 9 adet karşılaşmayı Passolig Manisaspor kart + kombine biletleri ile 45 TL gibi bir fiyata izleme olanağına sahip olacaklardır. Bir kulübün değeri taraftarının çokluğuyla ölçülür ve değerlendirilir. Kampanyamızdaki amaç takımımızın yapmış olduğu transferlerle PTT 1. Lig’in ikinci devresine ve gelecek sezonlardaki başarılarını taraftarlarımızın vereceği önemli desteklerle alabileceği düşüncesi. Bunun için Haydi Manisa Passolig Kart almaya.”

“Sadece nüfus cüzdanı ile başvuru yapılabilecek”

Kampanyada kurum ve kuruluşlara yapacağımız müracaatlar ile kampanyanın daha geniş kitlelere ulaşmasına çalışacaklarını ifade eden Genel Sekreter Hakkı Övünç, “Passolig ile yaptığımız görüşmelerin ardından, kart sahibi olmak isteyen sadece nüfus cüzdanları ile başvuru yaparak, başka bir evraka gerek kalmadan kart sahibi olabilmeleri sağladık. Taraftarımızın Manisaspor’un ekonomisine katkı sağlamasının en kolay yolu Passolig Kart sahibi olmaları. Taraftarımızın desteği arttıkça futbolcularımızın mücadele gücü daha da artacak.” diye konuştu.

“Bayan taraftarlarımızı da Passolig Manisaspor kart almaya davet ediyoruz”

Reklam ve Sponsorluktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üye Fisun Kumbaracı da kampanyada hedef kitlelerinden bir kısmının kadın ve çocuklar olduğunu belirterek, “Kadınlar ve çocukların olduğu maçlar daha keyifli ve daha güzel geçiyor. Bu kampanyayla birlikte bayan taraftarlarımızı da Passolig Manisaspor kart almaya davet ediyoruz.” dedi

“Kampanyaya destek olacağız”

1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Altan Çakıcı da toplantıda yaptığı konuşmada bu kampanyanın taraftarlar için önemli bir jest ve iyi bir davet olduğunu ifade ederek, “Taraftarlar olarak bizde bu çağrıya kulak vererek kampanyaya destek olacağız. Gönül kart sayısındaki hedeflerden birisinin plaka kodumuza atfen 45 bin adet olması. Taraftar sayımızı eksitmeden arttırmak istiyor ve Manisa halkından bu konuda duyarlılık bekliyoruz. Başkanımız Abdullah Mergen ve yönetimi kurulumuza da bu kampanyayı başlattıkları için teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Futbolda neden elektronik bilet sistemine geçildi?

6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun ile uygulamaya alınan Elektronik Bilet Sistemi ile sporda şiddet olaylarının azaltılması, insanların küfür ve şiddetin olmadığı tribünlerde karşılaşmaları seyredebilmesi, biletsiz seyircilerin giriş yapmasının önlenmesi, çocuk ve kadınların daha çok stadyumlara gelmesinin sağlanması, şiddete ve olumsuz tezahüratlara sebep olan bireylerin tespit edilerek müsabakalardan men edilmesi ve karaborsa bilet satışını engellemek amaçlanmaktadır.Passolig kart nedir?

Taraftarlara, kuyruk beklemeden, hızlı, güvenli bir şekilde stadyumlara giriş imkanı, kulüplere ise taraftarlarını tanıma ve yeni gelir alanları oluşturma imkanı sağlayan, ayrıca yaygın üye işyeri ağı ile istediğiniz yerden alışveriş imkanı sunan, kişiye özel kampanyalar ile hayatınızı zenginleştiren, ayrıcalıklı ek hizmetleri ile hayatınızı kolaylaştıran bir karttır.

Passolig kartları nereden alınır?

Taraftarlarımız Manisa 19 Mayıs Stadyumu Passolig gişelerinden ve www.passolig.com.tr internet sitesinden başvuru yaparak maç biletini ya da kombinesini satın alabilir.

Maç bileti ve kombine nasıl alınır?

Öncelikle bir passolig kartı sahibi olmanız gerekmektedir. Manisa 19 Mayıs Stadyumu Passolig gişelerinden, web üzerinde de www.passo.com.tr adresinden girerek çok kolay bir şekilde maç biletini yada kombinenizi alabilir ayrıca www.passo.com.tr üzerinde koltuklarını tribün haritasında kolaylıkla seçebilirler ve seçtikleri koltuklardan sahanın nasıl göründüğüne bakabilirler. Maç biletlerini ayrıca aşağıda adı gecen N kolay işlem merkezlerinden de alabilirler.

Bayi adı Bayi adres

Başkasının Passolig’i ve biletiyle maça girilebilecek mi?

Hayır. Ancak iki Passolig sahibi birbirlerine biletlerini transfer edebilecekler. Transfer işlemlerini www.passo.com.tr adresinden yapabilirler

Misafirlerimizi maça nasıl götürebiliriz? Transfer işlemi nasıl yapılır?

Kart başvurusunu kolayca web üzerinden ya da cepten 3 dakikada www.passolig.com.tr yapılır. Kart başvurusu olan misafirlerinizin biletlerinizi siz alabilir daha önce almış olduğunuz günlük maç yada kombine biletlerinizi misafirlerinizin kartlarına tek bir sms ile transfer edebilirsiniz, satın almış olduğunuz maç biletiniz yada kombinenizi www.passo.com.tr deki “ biletlerim/kombinelerim” bölümüne giderek PASSOLİG sahibi bir arkadaşınızın TC kimlik numarasını yazarak saniyeler içerisinde transfer edebilirsiniz

Kaç tür Passolig kartı var?

Banka kartı, kredi kartı ve ön ödemeli olmak üzere üç çeşit Passolig Kartı var. Taraftarımız kredi kartı olarak başvurduğunda onaylanırsa başvurusu hem kredi kartı hemde taraftar kartı olarak kullanabilir.

Bir kişi birden fazla Passolig alabilecek mi?

Her Passolig için bir TC Kimlik numarası lazım. Banka ve kredi kartı Passolig’lerden sadece tek bir kulübün kartı alınabilirken, ön ödemeli Passolig kartından tüm kulüplerinki alınabiliyor.

Yurtdışından gelen misafiriniz maça gidebilecek mi?

Evet. Pasaportunu kullanarak o da önce Passolig sonra da e-biletini alıp maça girebilecek.

Passolig’iniz yok ve stat önünden geçerken bir anda maça gitmek isterseniz bu mümkün olacak mı?

Evet. 19 Mayıs Stadyumu Passolig gişelerinden yada İnternetten başvurunuzu yapıp biletinizi alıp maça girebileceksiniz. Kart elinize geçmese de TC numaranız sisteme kaydolacağı için bilet alabileceksiniz.

Turnikeden nasıl geçilecek?

Turnikeye gelen taraftar Passolig’ini okutacak. Güvenlik ekranında taraftarın fotoğarafıyla Passolig’teki eşleniyor ve bilet de alınmışsa içeri alınıyor. Görüntü eşleşmiyor ve bilet yoksa taraftar içeri alınmıyor.

Tek PASSOLİG Manisaspor kartı ile tüm Türkiye’deki maçlara bilet alabilir miyim

Evet tek bir PASSOLİG Manisaspor kartla Türkiye’de PASSOLİG uygulaması olan her yerde maç bileti alabilir ve stada giriş sağlayabilirsiniz.

18 yaşından küçük kişiler PASSOLİG Kart sahibi olabilir mi?

18 yaşından küçükler, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında stadyumlara giriş yapabilmek için elektronik kart alması gerekmektedir.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir