HASGÖR “ KONGREYİ DÜŞÜNECEK DURUMDA DEĞİLİZ”

16 Mayıs 2014 Cuma, 15:56

“Kongreyi düşünecek durumda değiliz”

 

Olağanüstü kongre kararını iptal eden Manisaspor’da Başkan Emre Hasgör, aday çıkmadığı takdirde genel kurulun Haziran ayı içinde yapılacağını söyledi. Hasgör, Soma’da yaşanan acı olay dolasıyla şuan hiçbirşeyin hazırlığını yapmadıklarını belirterek, “Manisaspor camiası olarak Soma’da hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

 

HABER-FOTO: Coşkun KÖKÖZ

Manisaspor Kulübü Başkanı Emre Hasgör, Haziran’da yapılması planlanan kongre tarihinin henüz belirlenmediğini söyledi. Aday çıkması halinde kongreyi hemen Haziran ayı başında yapabileceklerini ifade eden Hasgör, “Şuan ülkemizi yasa boğan Soma’daki olaydan dolayı kongreyi düşünecek durumda değiliz. Tüm ülkeyi yasa boğan bu durum karşısında bizlerde çok üzgünüz. Manisaspor camiası olarak Soma’da hayatlarını kaybedenlere Allahtan rahmet yakınlarına da başsağlığı diliyoruz. Şuan acımız çok taze” diye konuştu.

Mevlüt Aktan’ın adaylığını geri çekilmesiyle ilgili olarak bir açıklama yapmak istemediğini söyleyen Emre Hasgör, sıkıntı yaratan üyelik konusunda da herhangi bir adım atmadıklarını ifade etti. Hasgör, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile de görüşmediklerini belirterek, “Biz genel kurul kararı aldık. Şuan beklemedeyiz. Önümüzdeki hafta herşey daha da netlik kazanacaktır diye düşünüyorum. Aday olmak isteyen çıkar açıklar. Benim yeniden başkan olacağım yönünde çıkan haberler asılsızdır. Bu şartlarda olmayacağımı herkes biliyor. İki yıl zorluklar içinde verdiğimiz mücadelenin karşılığı bu olmamalı” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.