GÜREŞİN ŞEHZADELERİ ÇİFTE ŞAMPİYON

30 Aralık 2013 Pazartesi, 14:30

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 26-27 Aralık 2014 tarihleri arasında Manisa Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu’nda 17-18 Yaş Okullar arası Serbest ve Grekoromen Güreş İl Birinciliğinde müsabakaları yapıldı. Müsabakalar Manisa ve İlçelerinden her iki branşta 18 okul ile 100 den fazla güreşçinin katılımı ile yapıldı. Müsabakaları Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik ve Manisa Celal Bayar Ünivesitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde görevli ve Uluslararası güreş antrenörü Ramazan Savranbaşı’da takip etti.

Çok çekişmeli geçen güreşler sonucunda takım şampiyonluğunu Greko-Romen stilde birinciliği Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi, ikinciliği Akhisar Özel Yüksel Lisesi, üçüncülüğü ise Manisa Endüstri Meslek Lisesi ile Akhisar Namıkoğlu  Liseleri paylaştı.

Serbest stilde birinciliği Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi, ikinciliği Salihli Anadolu İmam Hatip Lisesi, üçüncülüğü ise Akhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Mehmet Akif Ersoy Liseleri paylaştı.

Dereceye giren takımlara kupaları ve sıkletlerinde ilk üçe giren güreşçilere madalyaları Manisa Güreş İl Temsilcisi Ali Haydar Aras ve diğer yetkililer tarafından verildi.

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu Lisesi’nden 120 kg. da Deniz Yasak, 96 kg. da Ali Kaynak, 84 kg.da Kubilay Göke, 74 kg. da Eyüp Sayan, 60 kg.da Enes Tekbaş, 55 kg.da Adem Güler, 50 kg.da Nail Akdağ ile 46 kg.da Selman Çubukçu, 01-03 Mart 2014 tarihlerinde Yalova ve Konya’da yapılacak grup müsabakalarında Manisa’yı temsil ederek Türkiye Şampiyonluğu vizesi arayacaklar.

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Güreş Antrenörü Behçet Karaca, “ Hem serbest stilde hem de grekoromen stilde takım halinde birinci olmamız bizleri sevindirdi. Manisa güreş alanında özellikle altyapıda ülkemizde önde gelen illerden birisidir. Okulumuzda ülkemizi 2013 yılında Sırbistan’da yapılan dünya yıldızlar serbest güreş şampiyonasında 69 kg.da temsil eden Türkiye Şampiyonu Eyüp Sayan, Uluslar arası turnuvalarda derece alan Türkiye Şampiyonları Deniz Yasak ve Kerem Kamal ile Türkiye ikincisi Selman Çubukçu okumaktadır. Hedefimiz 2014 yılı içerisinde de yıldızlar güreş milli takımına öğrenci vermek. Bu güreşçilerin Ata sporuna kazandırılmasında bizlere her türlü desteği sağlayan okul müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi

Manisa Özel Şehzade Mehmet Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Giray Kara ise, “Kazandıkları çifte şampiyonluktan dolayı  öğrencilerimi ve hocamı kutluyorum. Gerek eğitim gerekse sportif alanda öğrencilerimiz çok başarılı bir dönem geçirmekteler. Öğrencilerimiz Manisa için Türkiye ile yarışmaktadırlar. Güreşin marka okuluyuz. Güreşçilerimizden bu yıl da büyük başarılar bekliyorum.Güreş Milli Takımına daha fazla öğrenci göndermek istiyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.