“Gençlerbirliği ‘haksız’ diyemem”

27 Eylül 2015 Pazar, 00:57

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan, Gençlerbirliği maçında galibiyete yakın olan tarafın kendilerini olduğunu ve son dakikada kazandıklarını söyledi.

Müsabaka sonrası gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Arslan, zeminin sert olması nedeniyle iki takımın da oyun kurmakta sorunlar yaşadığını dile getirerek, şöyle konuştu: “Maçın genelini düşündüğünüzde daha fazla galibiyete yakın olan taraf bizdik. Onlar bize sadece ceza kesebilirdi, olmadı. Sona doğru da oyuna soktuğumuz oyunculardan katkı aldık. Son saniye golü, Allah’a şükürler olsun.”

Son anda gelen golden dolayı Mehmet Özdilek’in şikayetinin dile getirilmesi üzerine Arslan, “Ona katılıyorum. Neden katılıyorum. Ben 4. hakemin yanındayım. Şut attığında ‘hocam bitti fakat korner’ dedi. Korner olduğu için attırdı. Havada olsa bitirecekti. Biz o zaman riske girdik. Stoperlerimizi de gönderdik. Süre bitmiş olabilir, bizim de başımıza gelse canımız yanardı. Gençlerbirliği de bu konuda ‘haksız’ diyemem, sevincimiz büyük ama onlar adına da üzgünüm” ifadelerini kullandı.

“Fenerbahçe rövanşı almak isteyecek” 
Gelecek hafta deplasmanda oynayacakları Fenerbahçe maçı için de konuşan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Fenerbahçe’nin gücüne sonsuz saygı duyuyoruz. Çok önemli paralar ile çok büyük takım kuruldu. Büyük bir camia. Her teknik direktör bir maça giderken işin hep kazanılacak tarafını düşünür. Önlemlerinizi alırsınız ama plan sonuçta 3 puan içindir. ‘Ben gidiyorum orada mağlup olayım aman ne güzel’ değil. Biz önce hayal ediyoruz, nasıl yeneriz, sonra çalışacağız. Maç içinde de doğruları yaparsak herkes herkesi yenebilir. Dünyada yenilmeyecek takım yok. Bu onların gücünü yok saymak değil. Onlar da geçen senenin rövanşını almak isteyecek, onun için daha zorlu bir karşılaşma bekliyorum”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir