Gekas FIFA’da!

17 Nisan 2015 Cuma, 09:51

Akhisar’ın Yunanlı yıldızı Teofanis Gekas FIFA’ya başvurdu.

SPORX ÖZEL Geçtiğimiz haftalarda kadro dışı bırakılan Yunanlı Golcü Teofanis Gekas; FIFA’ya başvurdu. Teknik Direktör Roberto Carlos tarafından, gerekçe belirtilmeden, kadro dışı bırakılan Gekas; “Beni antrenmana almıyorlar” diyerek FIFA’ya başvurdu. Akhisar’ı FIFA’ya şikayet eden Yunan Golcü, şimdi FIFA’dan gelecek yanıtı bekliyor.

ANTRENMANLARA ALINMADI

Kadro dışı bırakılmasına rağmen antrenman saatlerinde antrenman sahasına giden Gekas, teknik heyet tarafından antrenmana alınmadı. Son olarak hem yönetim hem de teknik heyet tarafından Yunanlı Golcü Gekas’a; “U21 ile antrenmanlara çıkacaksın” mesajı gönderildi. Gekas bu teklifi kabul etmedi. FIFA’ya başvurdu.

FIFA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KARAR AÇIKLAYACAK

Antrenmanlara alınmadığı için kulübe ihtar çeken Teofanis Gekas, bu ihtardan dasonuç alamayınca FIFA’ya başvurdu. FIFA’nın ise önümüzdeki hafta karar açıklaması bekleniyor.

GEKAS’I SÜPER LİGDEN 2 TAKIM İSTİYOR

Süresiz kadro dışı bırakılan Teofanis Gekas’a talip var. Süper Ligden iki takımın ulaştığı Teofanis Gekas, FIFA’dan gelecek kararı bekliyor. FIFA’dan, “Sözleşme fesih” kararı çıkması beklenirken, bu kararın ardından Gekas’ın bu iki takımdan biri ile anlaşması bekleniyor. Gekas’a teklif edilen bonservis ve yıllık ücretin ise Akhisar’dan aldığının iki katından daha fazla olduğu da gelen bilgiler arasında.

YÖNETİM ÜZGÜN, CARLOS KARARLI

Carlos’un gerekçe göstermeden aldığı bu karar Türk Futbolunda sürpriz bir karar olarak yorumlanırken, Carlos’un aldığı bu kararın Akhisar yönetimini üzdüğü öğrenildi. Yönetim Gekas’a; “Seni takımda görmek isterdik ancak bu hocanın kararı. Saygı duymak zorundayız. Üzgünüz” dedi. Carlos ise bu kadro dışı kararı için ne yönetime ne de sporcuya ısrarla gerekçe sunmuyor.

HABER: YAVUZ ATALAY

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.