GEKAS BİZİ, BİZ GEKAS’I TAŞIYORUZ

16 Eylül 2014 Salı, 00:06

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, 2-2 beraberlikle sona eren Sivasspor maçına ilişkin, takımının maçı kazanma isteğinin üst seviyede olmasının umut verici olduğunu söyledi.

Akçay, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, iki yarısı çok farklı karakterlerde bir maç oynadıklarını dile getirdi. Maçın ilk yarısında topa çok daha fazla sahip olan taraf olduklarını, ikinci yarıda ise özellikle penaltı verilen pozisyonun ardından dengenin bozulduğunu ve rakibi rahatsız etmek yerine geride kaldıklarını anlatan Akçay, “Yediğimiz ikinci gol kabul edilebilir gibi değil” dedi.

Teknik direktör Akçay, eksiklikler konusunda çalışacaklarını, bazı konuları biraz daha fazla irdelemeleri gerektiğini belirterek  “Bunlardan birisi de top rakipteyken neler yapmamız gerektiğiyle alakalı. Tekrar tekrar çalışacağız ama yine de maçı kazanma isteğinin üst seviyede olması bizi umutlandıran bir durum. O pozisyondan, o psikolojiden tekrar maçı beraberliğe getirmek bizi önümüze bakma konusunda biraz daha cesaretlendirdi diyebilirim” ifadesini kullandı.

“Gekas bizi, biz Gekas’ı taşıyoruz”
Takımın golcü oyuncusu Gekas hakkında da değerlendirmelerde bulunan Akçay, oyunda Gekas’a göre plan yaptıklarını kaydetti.  Gekas’ın takıma savunma anlamında katkı yapmayacağını bildiklerini ve buna göre plan kurduklarını ifade eden Akçay, şöyle konuştu:
“Biz takım olarak Gekas’ı taşıyoruz, Gekas da bizi taşıyor. Bu karşılıklı bir yarar. Gekas, çok dürüst ve kaliteli bir insan. Antrenmanların dozajını kaçırmadan çalışıyor, karşılığını da alıyor. Karşılıklı yarar ilişkisi, umarım lig sonuna kadar devam eder. Biz Gekas’ı taşımak için kararlıyız ve bütün planlarımızı ona göre yapıyoruz.”

SİVASSPOR CEPHESİ
Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, maçın hakemine sitem ederek, “İlk yarıda ikinci yarıdaki gibi bir oyun ortaya koyamadık. İkinci yarıda Sivasspor kimliğini ortaya koyduk. Akhisar gibi kazanmak için oynayan bir takıma karşı yüreğini ortaya koyarak mücadele eden bir Sivasspor vardı sahada. Her ne kadar bugün beraberlik almış olsak da ben takımımdan memnunum. Hakem maçın başından beri bazı kararsızlıklar yaşadı. Penaltı verip sonra iptal edilmesi de bunlardan biriydi. Hakemler hakkında fazla konuşmak istemiyorum fakat bugün kararları pek de beğenmedim. Çok güven veren kararlar değildi. Futbolda bazen böyle şeyler oluyor” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.