GALATASARAY’DAN OTİZMLİ ÇOCUKLARA FORMA

06 Mayıs 2015 Çarşamba, 15:17

Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde Manisaspor ve Galatasaray futbolcuları ile seremonide yer alan otizmli çocuklara forma gönderdi.
Galatasaray Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak tarafından gönderilen 11 formayı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman otizmli çocuklara verilmek üzere Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu’na teslim etti. Etkinlikte otizmli çocukların anneleri de yer aldı. Sarı-kırmızılı takımın gönderdiği formalar dernek başkanı ve aileleri mutlu etti.
Otizm farkındalık ayı olan Nisan ayında çok güzel etkinliklere imza atmaya çalıştıklarını belirten Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, “Bu faaliyetler içerisinden en çok ses getiren Galatasaray ve Manisaspor’un Ziraat Türkiye Kupası maçında futbolcuların otizmli çocuklar ile seremoniye çıkmasıydı. Çok güzel bir farkındalık oluşturuldu. Bizim çocuklarımızın futbolcular ile aynı karede olması, halkı selamlamaları ve orada pankart açmaları ulusal basına da yansıdı. Bu konuda bize katkı sağlayan Savaş Duman müdürümüze teşekkür ediyorum. O sırada Abdurrahim Albayrak ile tanıştık. Albyarak ‘Çok mahcup oldum, haberim yoktu, bilseydim elim boş gelmezdim. Ben 11 çocuğumuza forma göndereceğim’ dedi. Bir ara konuştuk ve konu dağıldı gitti. Geçen gün Akhisar maçında Abdurrahim Albayrak sözünü tutmuş. 11 çocuğumuzun formalarını Gençlik Spor İl Müdürlüğümü’ze göndermiş. Şahsım ve derneğim adına otizmli çocukları bu kadar önemsediği için bir Fenerbahçeli olarak teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Savaş Duman ise, “Galatasaray ve Manisaspor arasında oynanan kupa maçında Abdurrahim beyin bir sözü vardı. Geçekten o an söz kaynamış olabilir diye düşünürken formaları elimizde bulduk. Kendisine duyarlı davranışından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

OTİZME DİKKAT ÇEKİLDİ
Manisaspor, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finali’nde Galatasaray ile oynayacağı maç öncesi sahaya üzerinde “Manisaspor Otizmin Farkında” yazılı pankartla çıkmıştı. Maç öncesi otizmli çocuklar her iki takım futbolcuları ile seremonide yer almıştı. Galatasaraylı futbolcuların da otizmli çocuklara ilgi gösterdiği seremoni sonrası her iki takımın da bu jesti tribünlerden büyük alkış almıştı.

20150506AW404699_01 20150506AW404699_02

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir