FUTBOLCU VE ANTRENÖR FABRİKASI MANİSASPOR

11 Aralık 2014 Perşembe, 00:31

ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

PTT 1.Lig’de mücadele eden Manisaspor, yetiştirdiği futbolcuların yanında son dönemde yetiştirdiği antrenörlerle de Türk futboluna hizmet etmeyi sürdürüyor.

Manisaspor altyapısı son yıllarda A takıma kazandırılan futbolcuların yanı sıra altyapıdan Türk futboluna kazandırdığı antrenörleriyle de dikkat çekiyor. Siyah-beyazlı kulüpte şu anda görev yapan Manisalı Teknik Direktör Taner Taşkın’ın yardımcıları Erkan Aslan ve Tansu Yanık altyapı da antrenörlük yapmış Manisalılar. 2011-2013 sezonlarında Manisaspor’un başında görev yapan Reha Erginer’in yardımcısı olan Kazım Akgün ve Veysel Aturgil’de altyapıdan çıkan bir isim. Manisaspor altyapısında yetişen Murat Aslan ile İsmail Özünal şuanda Balıkesirspor’da Kemal Özdeş’in yardımcılığını yapıyor. Ayrıca Kemal Özdeş’in kardeşi olan ve Manisaspor’un altyapısında antrenörlük yapan Şaban Özdeş de PTT 1.lig ekiplerinden Karşıyaka takımında Yusuf Şimşek’in ekibinde yer alıyor. Manisa’nın yetiştirdiği antrenörlerden Yusuf Randa Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’da Hakan Kutlu’nun yardımcılığını, Caner Erol İstanbul Başakşehir’de, Sebahattin Yenilmez İnegölspor’da, Osman Bilik Bergama Belediyespor’da, Güneş Çakır ile Semih Küçükatalay ise Hakan Şapçı yönetimindeki Manisa Büyükşehir Belediyespor’da görevlerine devam ediyor.

YILDIZLAR MANİSASPOR’DA PARLADI

Manisaspor’un geçmiş döneminde forması giyen yıldız isimlerde Türk futboluna hizmet etmeyi sürdürüyor. Hakan Balta, Selçuk İnan, Filip Holosko, Arda Turan, Ersan Gülüm, Uğur İnceman, Burak Yılmaz, Caner Erkin, Nizamettin Çalışkan, Yiğit İncedemir, Ahmet İlhan Özek, Jerry Akaminko, Yiğit Gökoğlan, Ufuk Ceylan, Sezer Öztürk, Hikmet Balioğlu, Volkan Babacan, Bekir Yılmaz, Eray Ataseven, Bülent Cevahir ve Murat Gürbüzerol gibi isimler Manisaspor formasıyla parladılar.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir