FUTBOL TERÖRÜ SALİHLİ’DE

19 Ocak 2014 Pazar, 14:30

Manisa’da 1. Amatör Lig D Grubu’nda yer alan Salihli Adalaspor ve Selendi Belediyespor arasında oynanan ve Selendi Belediyespor’un 3-0 galip geldiği maçta olaylar çıktı.
Sahaya inen Selendi Adalaspor taraftarları ve oyuncular, hem hakemi hem de rakip takımın oyuncularını linç etmek istedi. Selendi Belediyesporlu 5 futbolcu ve hocası Adem Korkmaz aldığı darbeler nedeniyle Salihli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ev sahibi takımdan Mevlüt, Mustafa ve Tayfun’un kırmızı kart gördüğü maçın ardından ev sahibi takımın oyuncusu İbrahim başta olmak üzere futbolcular ve taraftarlar önce Hakem Ali Arı’ya saldırdılar. Güçlükle soyunma odasına giren hakemlerin ardından jandarma yeterli güvenlik almayınca, rakip takım oyuncularına saldırdılar. Adalaspor Takım Kaptanı Mustafa’nın engellemeye çalışmasına rağmen saha içinde ellerinde sopalarla saldıran taraftarlar, Selendi takımından Kaleci Kamil, İsmail, Sercan, Namık, Yiğit ve takımın antrenörü Adem Korkmaz’a hunharca saldırdılar.
Saha içinde ve dışında rakip futbolcuları kovalayan ev sahibi takımın oyuncuları ve taraftarları yere yatırdıkları futbolculara tekme, tokat ve ucu çivili sopalarla dakikalarca saldırıp vurdular. Rakip takımın oyuncu ve taraftarları bunlarla da yetinmeyerek, takım otobüsünün camlarını kırdılar. Çeşitli yerlerinden aldıkları darbeler sonucu Salihli Devlet Hastanesine kaldırılan kaleci Kamil, İsmail, Sercan, Namık, Yiğit ve takımın antrenörü Adem Korkmaz tedavi altına alındılar. Burada yapılan tedavilerin ardından rapor alan oyuncular ve antrenör daha sonra taburcu edildi. Rakip takımın malzemeleri arkadan başka bir araç ile gönderildi.
Olayların ardından, Selendi Belediyespor Kulüp yöneticileri tarafından yapılan açıklamada, “Kulübümüzün şampiyonluk yolunda adım adım ilerlemesinin bazı kesimleri rahatsız etmekte olduğunu görmekteyiz. Sahada yaşanan olayların görüntülerinin incelenmesi, hakem triosunun ve saha gözlemcisinin ifadelerinin alınması gerektiğini ve futbolcularımızı ve antrenörümüze yapılan kötü muamelenin sorumlularının bulunması ve cezalarının verilmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınmaması, takımımızı linç girişiminden kurtaramadı” denildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.