ERYÜKSEL HEDEFİ AÇIKLADI

18 Ağustos 2014 Pazartesi, 23:37

Eryüksel, sezona başlarken takım kadrosunun 39 kişi olduğunu ve bu sayıyı 18’e düşürdüklerini, kalan 21 futbolcu ile tek tek görüşerek yollarını ayırdıklarını hatırlattı.

Giden futbolcuların yerine 4’ü yabancı, 5 futbolcu ile anlaştıklarına değinen Eryüksel, kadroyu 23 kişiye çıkardıklarını ve sezon hazırlıklarına başladıklarını belirtti.

Ligde 2 hafta sonra Balıkesirspor maçıyla sezona başlayacaklarını ifade eden Eryüksel, şöyle konuştu:
”Hedefleri olan bir takımız. İki yıldır bunu başardık, bu yıl da inşallah haddimizi bilerek ilk 5 ile 15 arasını hedefliyoruz. Sezonu en iyi şekilde bitirmek arzusundayız. Bunu başaracak güçteyiz. Takıma teknik heyetin isteği doğrultusunda bir ya da iki oyuncuyu daha katmayı düşünüyoruz. Bugün Erkan Taşkıran ile anlaşarak sözleşmeyi karşılıklı feshettik. Sözleşmesini feshedeceğimiz başka oyuncumuz yok. Bu kadro kalıcı kadro, sezona bu kadroyla başlayacağız.”

Yeni yapılan stat hakkındaki soru üzerine Eryüksel, bu yıl da maçları Manisa’da oynamayı düşündüklerini, aceleci davranmak istemediklerini vurguladı.

Yeni stadın yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini açıklayan Eryüksel, ”İnşaat sürecinde şu an herhangi birr sıkıntı yok. Bu sezon yine Manisaspor ile 1 yıllık anlaştık. ‘Kış döneminde, ikinci yarıda biter’ deniliyor ama bitse bile bizim reklam anlaşmalarımız, her şeyimiz Manisa’da. Onların buraya taşınması zor. Son 3-4 maçımızı, her şey bittiği takdirde burada oynamak istiyoruz. Fakat zemin her şeyden önemli. O konuda aceleci davranmayacağız. Bu yıl da maçlarımızı Manisa’da oynayacağız” ifadesini kullandı.

Antrenman öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ise iki aşamalı kamp yaptıklarını ve 5 hazırlık maçı oynadıklarını söyledi.

Taktik açıdan şu anda yüzde 50, fiziksel açıdan ise yüzde 80 oranında yol aldıklarına değinen Akçay, ancak müsabaka ile antreman kondisyonları arasında fark olduğunu, bunu da maçlar başladıktan sonra göreceklerini dile getirdi.

Gazetecilerin, “Transfer yapmayı düşünüyor musunuz” yönündeki sorusuna Akçay, ”Kadroya iki oyuncu daha katmak istiyoruz. Bize yarar sağlayabileceği düşüncesi nedeniyle oyuncu seçimi biraz uzuyor. Kulübümüzün ekonomik yapısını da düşünmek zorundayız. Dolayısıyla ikisini bir araya getirmek zaman alıyor. Hem ekonomik hem de iyi olması üzerinde duruyoruz. Bu nedenle biraz zaman alır” yanıtını verdi.

Akçay, ligde kalıcı olmayı hedeflediklerini belirterek,  ”Popülist yaklaşımlardan uzak, gerçekçi hedefler koymak zorundayız, Bu ligin kalıcı takımı olmak en büyük hedefimiz” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.