ERYÜKSEL, CARLOS İÇİN NELER SÖYLEDİ!

14 Ocak 2015 Çarşamba, 15:54

Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisar Belediyespor’un başkanı Hüseyin Eryüksel, gelecek sezon uygulanacak yabancı oyuncu kuralının kulüpler açısından iyi, milli takım açısından kötü olduğunu söyledi. Eryüksel, yaptığı açıklamada, yabancı oyuncu kuralında mevcut sistemden yana olduklarını vurgulayarak, “Türk futboluna çok sayıda yabancı oyuncunun fayda getireceğine inanmıyorum. 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olduğumuzda, kural 5+2 şeklindeydi. Aynı futbolcu kalitesi bence şu anda da var. Yeni kural, kulüpler açısından iyi, milli takım açısından kötü” dedi.

“Dört Büyükler”in, ilk 11’deki futbolcuların tamamını yabancı yapacak güçte olduğuna dikkati çeken Eryüksel, “Böyle yaparlarsa, Türk oyuncusu oralarda şans bulamayabilir. Bundan da milli takım zarar görür. Bizim kaygımız bu yönde” diye konuştu.

 “Kendimize kötü örnek olarak alıyoruz”

Yapılacak doğru transferlerle “Dört Büyükler”le aralarındaki farkın açılacağını düşünmediğini aktaran Eryüksel, “Büyük takımların yaptığı yanlış transferler var. Onları kendimize kötü örnek olarak alıyoruz. Oralardan tecrübe edindiğimiz konular var. Umarım biz o hatalara düşmeden mücadele etmeye devam edeceğiz. Haddimizi biliyoruz. Onlar büyük takımlar ve büyük bütçeleri var. İyi oyuncular getirebildikleri için bizden bir adım öndeler. Onların ardından üst sıraları kovalamaya devam edeceğiz. Görevdeki 6. senemiz. Biz hiç dışarıda konuşmadık, hep sahada konuştuk. Bunu sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

“Roberto Carlos kendini kanıtlamış bir isim”

Hüseyin Eryüksel, takımın başına getirdikleri Brezilyalı teknik adam Roberto Carlos’a güvendiklerini, ligin ikinci yarısının kendileri açısından daha iyi geçeceğini söyledi.

Ligin ilk yarısına iyi başladıklarını ancak yaşanan şanssızlıklar nedeniyle geride kaldıklarını savunarak, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bir anda 3 sarı kart cezalısı, 3 de sakat futbolcumuz oldu. Kurgulanmış takım değişince, bundan kötü yönde etkilendik. Bunu toparlamakta da zorluk yaşadık. Şimdi yeni hocamızla beraber, ikinci yarıda toparlanmak istiyoruz. Gerekli gördüğümüz yerlere takviyeler yapacağız.

Roberto Carlos, futbolculuğunun yanı sıra hocalığını da ispatlamış bir isim. İkinci yarıda üst sıraları kovalamaya gayret edeceğiz, bunda kararlıyız. Umuyorum ki Akhisar Belediyespor, ikinci yarıda hak ettiği yere gelecektir.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir