ENGELLİLER HAFTASI FUTBOL TURNUVASIYLA ŞENLENDİ

08 Mayıs 2014 Perşembe, 15:27

HABER: Coşkun KÖKÖZ

Yunus Emre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Engelliler Haftası” etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Futbol Turnuvası”, Manisa Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ile Spor Lisesi öğrencileri arasında Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi halı sahasında yapıldı.

Maça, Yunus Emre İlçe Milli Eğitim Müdürü  Recep Şengül, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Murat Ceylan, Spor Lisesi Müdürü Aylin Erçin, Anadolu İmam Hatip Müdürü Yaşar Kuyucu, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Aile Birliği Başkanı Rabia Keskin, okul yöneticileri, veliler ve öğrenciler katıldı. Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nden İbrahim Sargın, Serkan Güneş, Özkan Altuntaş, Halil Tosun, Hüseyin Yücel, Mert Özmen, Muhammed Durmuş, Halil İbrahim Gözen, Nazım Hikmet Çaçur, Elvan Demiray ve Soner Kaçar’ın, Spor Lisesi’nden Ali Batuhan Irmak, Osman Kahramanlı, Vahap Aydemir, Abdullah Akyüz, Görkem Dilşen, Mehmet Ceylan, Batuhan Gökbel,Kaan Özdeş, Berk Aykutel ve Emre Yavaş’ın oynadığı karşılaşma heyecanlı ve çekişmeli geçti. Turnuva öncesi bir açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, “Yeni kurulan ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak engelliler haftası çerçevesindeki ilk etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Bu turnuvayla engelli engelsiz öğrencilerimizi bir araya getirerek kaynaştırmayı, öğrencilerimizde engellilik bilinci oluşturmayı ve öğrencilerimizin hoşça vakit geçirmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Aynı zamanda sporun engel tanımadığını da göstermiş olacağız. Turnuvamızın dostluk havası içinde geçmesini diliyorum” dedi.

Spor Lisesi Müdürü Aylin Erçin ise, “Spor engel tanımaz sözünden hareketle bu turnuvada seve seve görev aldık. Bu yıl okulumuza yetenek sınavıyla 60 öğrenci alacağız. Okulların kapanmasıyla kayıtları almaya başlayacağız. Bakanlığımızın belirleyeceği tarihlerde de yetenek sınavımızı gerçekleştireceğiz.  (Sınavlar genellikle ağustos ayında yapılıyor. Şimdiden tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi. Maçın sonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, Spor Lisesi Müdürü Aylin Erçin ile Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yaşar Kuyucu’ya engelli öğrencilerin yaptığı ebru sanatının yer aldığı tablo hediye etti. Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Murat Ceylan Spor Lisesi futbolcularına teşekkür belgesi verirken, Spor Lisesi Müdürü Aylin Erçin de 11 engelli öğrenciye birer futbol topu hediye etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.