EMRE HASGÖR DEVAM EDECEKTİR!

03 Haziran 2014 Salı, 02:10

Manisaspor Finansman Sorumlusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Balcı, son dönemde siyah-beyazlı kulüp ile basında yer alan haberlerle ilgili açıklamalar yaptı. Balcı, dışarıda Manisaspor’un sahipsiz kalmış gibi bir izlenim bırakıldığını ifade ederken, mevcut Başkan Emre Hasgör’ün de görevine devam edeceğinin sinyalini verdi.

 

ÖZEL HABER: Coşkun KÖKÖZ

 

Manisaspor’un çok büyük bir kulüp olduğunu söyleyen Bilge Balcı, “Geçtiğimiz gün köşe yazısıyla bir arkadaşımız işi özetlemiş. Manisaspor Kulübü gerçekten mahalleye muhtar aramıyor. Camiamız çok büyük. Sanırım insanlar bunun farkında değil. Mevcut yönetim olarak Manisaspor’un büyüklüğünü gittiğimiz deplasmanlarda görebiliyoruz. Bu ciddiyetsiz gibi görünen ortamda Başkanımız Emre Hasgör devam edecektir. Bugüne kadar devam etmeyeceğini söyledi. İki yıllık süreçte ciddi emekleri vardır. Manisaspor sahipsiz değildir. Biz rutin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kulüp personelinden başkanına kadar herkes işini yapmaktadır. Gerekli birimlerimiz kamp yeri ve konaklama çalışmalarına devam etmektedir” dedi.

“10’A YAKIN İSİMLE GÖRÜŞÜLDÜ”

Manisaspor’da başkan Emre Hasgör’ün bir haftadır şehir dışında transfer görüşmeleri yaptığını açıklayan Bilge Balcı, “Manisaspor’da Emre Hasgör devam etmelidir. Ve devam edeceğini düşünüyorum. Emre Hasgör’ü Manisalılar başkanlık sürecinde tanıma fırsatı buldu. Emre Hasgör 30 yıldır Manisa ve Manisasporludur. Amatör takımları bile deplasmanlarda takip eden bir başkandır. Bu ciddiyetsiz gibi gösterilmek istenen ortamda Başkan Emre Hasgör kulübü sahipsiz bırakmayacaktır. Bu hafta bununla ilgili karar alacağını düşünüyorum. Transfer komitesinin rapor verdiği 10’a yakın isimle görüşmeler yapılmıştır” dedi.

“BALIKESİRSPOR İLE GÖRÜŞÜYORUZ”

Balıkesirspor ile Eray Ataseven için 2 milyon 250 TL’ye anlaştıkları yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyleyen Bilge Balcı, “Balıkesirspor ile evet görüşüyoruz. Bizden oyuncular istedikleri doğrudur. Bu istenilen oyunculardan biri de Eray’dır. 3 ismi transfer etmek istiyorlar. Bize sunulan rakam çok düşük olduğu için bununla ilgili bir karara varamadık. Bu oyuncularımıza sadece Balıkesirspor talip değil. İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Kayseri Erciyesspor ve Gençlerbirliği gibi takımlarda teklifler sundu. Şartlarımız oluştuğu takdirde bu transferlere izin verebiliriz” dedi.

“BU KULÜBÜN BAŞKANI EMRE HASGÖR’DÜR”

Manisaspor camiasının birçok şeyin farkında olmadığını ifade eden Balcı, “Bu kulübün bir Sakaryaspor ve Kocaelispor gibi nasıl olmadığının farkında değiller. İnsanlar eleştirileri yaparken, hesap kitap yapmadan yorumluyor. Kimse bu takım iki yıldır nasıl ayakta duruyor soran yok. Emre Hasgör ne yapıyor diyen yok. Bu kulübün yaşaması kimsenin umrunda değil. Hala başarılı mıyız değil miyiz onun derdindeler. Biz herkesten daha fazla Manisaspor’un başarısını istiyoruz. PTT 1.Lig’de yer alan takımlara bakın her sene içeri giren takımlar var. Borç batağında yüzen kulüplerimiz var. Biz bunu tercih etmiyoruz. Bu süreçte hedefimiz Manisaspor’u ayakta tutmaktır. Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün Başkanımız Emre Hasgör ile bir araya geleceğine inanıyorum. Burada ortak payda Manisaspor’dur. Burada iki yılda 20 milyon TL para ödenmiş, nasıl ödendi diye soran yok. Bu 20 milyon TL kapıya gelen bir borç. Ya haciz olacaktı ya tesislere sarı taksi yanaşacaktı, ya 3 puanımız silinecekti yada bu takım küme düşürülecekti. Biz her şeye rağmen bu 20 milyon TL’yi ödedik. Hala insanlar ben adayım derdine düşmüş. Bu kulübün başkanı Emre Hasgör’dür. Bu ortamda Emre Hasgör’ün sessiz kalacağına inanmıyorum. X abi çıkıyor ben aday olacağım diyor. Burası büyük bir kulüp. Geride yapılanlara insanların biraz saygısı olmalı. Manisaspor PTT 1.Ligi’nin en büyük kulüplerinden biri. Bunun farkına varalım yeter” şeklinde konuştu.

“CENGİZ ERGÜN İLE PROBLEMİMİZ YOK”

Manisaspor’a gelmek isteyen birçok oyuncunun olduğunu belirten Balcı, sözlerini şöyle tamamladı; “Kulübümüze menajerler kanalıyla gelmek için can atan isimler var. Manisaspor çok güçlü bir kulüp. Referans anlamında buraya gelen ve giden oyunculara bakmaları yeterli. Manisaspor forması giyipte şuan Süper Lig’de oynayan çok futbolcumuz var. Selçuk İnan, Hakan Balta, Burak Yılmaz, Holosko, Ufuk Ceylan, Nizamettin Çalışkan, Bekir Yılmaz, Ahmet İlhan Özek, Yiğit İncedemir, Yiğit Gökoğlan ve İlker Avcıbay gibi daha saymadığımız onca isim Manisaspor’da oynadıktan sonra çıkışa geçmiştir. Gelmek isteyipte takımımızda oynayan arkadaşları olanlar var. Paranı aldın mı? Primini aldın mı? diye soranlar var. Kimsenin parası Manisaspor’da kalmaz. Manisaspor’un maddi anlamda kimseye ihtiyacı yoktur. Manisaspor’un sadece morale ve manevi desteğe ihtiyacı var. Yeni sezon formasından, markasına her şey için çalışıyoruz. Bizim Cengiz Ergün ile problemimiz yok. Cengiz Ergün bu şehrin Belediye Başkanıdır. Bu işi ben yapacağım dediği an biz durmayız. Bizim derdimiz Manisaspor’un kurtuluşu. Günü kurtarmak hedefimiz değil. Böyle günü kurtarmayı düşünürsek borç hep var olacak. Büyükşehrin bu kulübün arkasında durması, Manisaspor’un kurtulması demektir. Ancak destek verir vermez bu Başkan Cengiz Ergün’ün tercihidir.”

 

 

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.