EGE KUPASI TOPLANTISI YAPILDI

17 Ocak 2014 Cuma, 12:19

Coşkun KÖKÖZ

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 15.’si düzenlenen  2014 Mercedes-Benz Ege Kupası öncesi basın toplantısı Manisa Saruhan Otel’de yapıldı. 20-25 Ocak 2014 tarihleri arasında Manisa ve ilçelerinde yapılacak 2014 Mercedes-Benz Ege Kupası öncesindeki basın toplantısına TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurulu Başkanı Arif Koşar, U16 Milli Takım Teknik Direktörü Hakan Tecimer, U16 Milli Takımı Kaptanı Kadir Kaan Özdemir katıldı.

Koşar: ”Mercedes-Benz Ege Kupası önümüzdeki yıllarda daha da önemli bir hale gelecek”

TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurulu Başkanı Arif Koşar; Bu yıl 15.si düzenlenen 2014 Mercedes-Benz Ege Kupası’nda maçların yaklaşık 1 hafta süreceğini ve bu haftayı Manisa’da herkesin hevesle beklediğini belirtirken, okulların tatilde olması nedeniyle turnuvaya olan ilginin artacağını düşündüğünü ifade etti. Manisa Valiliği, Manisa Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de şampiyonadaki maçların dolu tribünler önünde oynanması için gerekli desteği vereceklerini dile getiren Koşar, sözlerine şöyle devam etti: ”Bu turnuvaya, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de çok olumlu bakıyor. Önümüzdeki yıllarda Mercedes-Benz Ege Kupası’nın daha da önemli bir turnuva haline geleceğine inanıyorum. Fatih Terim, turnuvanın 22 Ocak’ta yapılacak Gala Yemeği’ne de katılacak. Manisa şehri, ilçeleriyle birlikte daha büyük organizasyonlara da kolaylıkla ev sahipliği yapabilir. Bu turnuvada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Tecimer: ”Kupada bugüne kadar çok çekişmeli maçlar yaşandı”

U16 Milli Takım Teknik Direktörü Hakan Tecimer ise şunları ifade etti: ” Bugüne kadar Mercedes-Benz Ege Kupası son derece çekişmeli maçlara sahne oldu. Her yıl düzenlenen bu şampiyonada özellikle 2 sene çok çekişmeli karşılaşmalar yaşandı. Bu şampiyonada oyuncularımızın göstereceği performans son derece önemli. İlk defa bu takımda oynayacak oyuncularımız var. Bu yüzden başta uyum sorunu yaşanabilir ancak bunu da saha içinde hızlı bir şekilde çözeceğimizi düşünüyorum. İlk maçımızı Ukrayna ile oynadıktan sonra sırasıyla Azerbaycan ve Ukrayna ile karşılaşacağız. Tüm futbolseverleri bu güzel turnuvayı takip etmek için stadyumlara davet ediyorum.”
U16 Milli Takım Teknik Direktörü Kadir Kaan Özdemir ise kendisinin ve takım arkadaşlarının 2014 Mercedes-Benz Ege Kupası’yla birlikte ilk kez uluslararası platforma çıkacaklarını belirtirken, turnuvaya takım olarak en iyi şekilde hazırlandıklarını söyledi. Turnuvanın başlangıcına kadar eksikliklerini de gidereceklerini belirten Özdemir, tüm katılımcı takımlara başarılara dileyerek sözlerini noktaladı.

20 Ocak’ta başlıyor

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 15. kez düzenlenen Mercedes-Benz Ege Kupası, 20-25 Ocak 2014 tarihlerinde Manisa’da oynanacak. Ege Kupası’na bu yıl U16 Milli Takımımız’ın yanı sıra, Azerbaycan, Ukrayna, Yunanistan, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İskoçya ve Norveç katılıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.