EGE KUPASI GALA YEMEĞİ DÜZENLENDİ

22 Ocak 2014 Çarşamba, 22:36

Coşkun KÖKÖZ

Manisa’da 15.’si düzenlenmekte olan Mercedes-Benz Ege Kupası’nın resmi yemeği, Anemon Hotel’de düzenlendi. Resmi yemeğe Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, Manisa Belediye Başkanvekili Azmi Açıkdil, AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Kanık, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Manisa Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı, TFF Temsilciler Kurulu Başkanı Fatih Tanfer, Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Mehmet Pakdemirli, PTT 1. Lig kulüp başkanları ile bazı kulüplerin yöneticileri, turnuvada mücadelede eden takımların delegasyonları, yerel yöneticiler ile medya mensupları katıldı.

 Koşar: ”Manisalılar, bu kupanın daha da büyümesini görmeyi hak ediyor”

Yemek sırasında bir konuşma yapan TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar şunları ifade etti: ”Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in de katılımıyla, PTT 1. Kulüp başkanları ve yöneticileri ile İzmir’de birlikteydik. Çünkü her zaman futbol camiasının büyük bir aile olduğunu ve hep birlikte hareket etmemiz gerektiğini benimsedik. 15.si Mercedes-Benz Ege Kupası Resmi Gala Yemeği için de burada bu saydığım isimlerle hep beraber olmamız, turnuvada mücadele eden takımların delegasyonlarının da katılımıyla daha önemli ve anlamlı bir hale geldi.”

Manisalılar uzun süredir ev sahipliği yaptıkları Mercedes-Benz Ege Kupası’nın bağırlarına basmış durumda olduklarını ifade eden Koşar, “Ancak yıllardır bu turnuva için ülkemize gelen misafirlere gösterdikleri misafirperverlikle Manisalılar, bu turnuvanın sadece 8 takımla değil; daha çok takımın katılmasıyla daha büyük bir hal almasını görmeyi hak ediyor. Bu şampiyonada sayesinde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen spor adamları, futbolcular, oyuncu izleme komiteleri aynı zamanda Manisa’yı ve ilçelerini de görme ve tarihini tanıma fırsatı buluyor. Geçmişe baktığımızda; dünyada önemli turnuvalara ev sahipliği yapan yerler, bu yola hep daha küçük çaplı turnuvaları organize ederek başlamıştır. Mercedes-Benz Ege Kupası’nın da Manisa’da düzenlenmesinden herkesin memnun olduğun bilmek ve duymak bizleri mutlu ediyor. Bugün aramızda olan tüm konuklara teşrifleri için teşekkür ederim.”

Manisa Valisi Abdurrahman Yavaş ise Manisa’nın tarihte pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptığı bir coğrafya içerisinde bulunduğunu hatırlatarak, bu coğrafyanın bu tarz önemli ve centilmenliği destekleyen etkinliklere ev sahipliği yapmasından ötürü mutluluk duyduğunu ifade etti. Yavaş, Manisa’nın daha büyük organizasyonlara da ev sahipliği yapabileceğini belirterek, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür edip, tüm katılımcı ülkeler Manisalıların sevgilerini iletti.

Terim: ”Bu tarz turnuvalar geleceğin yıldızları için çok önemli”

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ise yemekte yaptığı konuşmada şunları kaydetti: ”Manisa’da olmaktan son derece mutluyum çünkü zamanında Akdeniz Oyunları’nda şampiyon olurken o turnuvaya burada hazırlanıp gitmiştik. O yüzden, Manisa bana iyi geliyor. Mercedes-Benz Ege Kupası, artık geleneksel bir hale geldi. Bu yıl, bu şampiyona için ülkemizde bulunan takımlara ve delegasyonlarına hoşgeldiniz diyorum. Bu tarz turnuvalar, bazılarına şu anda bir şey ifade etmeyebilir ancak, geleceğin yıldızları için çok önemli turnuvalardır. TFF’nin de önemli turnuvalarından birisidir Mercedes-Benz Ege Kupası. Sn. Arif Koşar’ın da dediği gibi bu turnuvayı önümüzdeki yıllarda daha büyük bir hale getirebilirsek daha da mutlu olacağız. Bunun olmaması için de hiçbir sebep yok. Bu vesileyle, Manisalılar başta olmak üzere turnuvada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Manisalılara da misafirperverlik göstererek bu kupayı en iyi şekilde temsil ettikleri için teşekkür ediyorum. Umarım tüm katılımcı delegasyonlar ve oyuncular, bu turnuvadan çok güzel anılarla ülkelerine dönerler.”

Konuşmaların ardından Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’e Manisa yerel yönetimleri tarafından çeşitli hediyelikler verilirken, Manisa’da misafir olarak bulunan takımların delegasyonları ile Türkiye Futbol Federasyonu arasında da karşılıklı hediye takdiminde bulunuldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.