“Devreye moralli girmek istiyoruz”

22 Aralık 2016 Perşembe, 12:34

Manisaspor’un başarılı savunma oyuncusu Ümit Yasin Arslan, Pazar günü oynayacakları Şanlıurfa maçını kazanarak devreye moralli girmek istediklerini söyledi

Pazar günü deplasmanda karşılaşacağı Şanlırfaspor maçı hazırlıklarını sürdüren Manisaspor’da tek hedef 3 puan. Tarzanlar’ın başarılı savunma oyuncusu Ümit Yasin Arslan, Şanlıurfa maçını kazanarak devre arasına moralli girmek istediklerini söyledi. Sait Karafırtınalar’ın gelişiyle takımın toparlandığını kaydeden genç savunması, “İdmanlar çok yoğun geçiyor. İyi çalışıyoruz. Hocalarımız kondisyon olarak, taktik olarak bizi iyi çalıştırıyor. Uzun süren bir uyumsuzluğun ardından, 6 haftadır kaybetmeyen bir Manisaspor var. Takım içerisindeki arkadaşlığın artması da çok önemli. Sait hocamızın gelişiyle takımda bir arkadaşlık ortamı yaratıldı. Sait hoca bizimle bir arkadaş gibi. Bunun da büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Bizi iyi çalıştırıyor, maçlara iyi hazırlıyor. Bu da başarıyı beraberinde getiriyor” dedi.

“ALT SIRALARDAN KURTULMAK İSTİYORUZ”

Ligde ne kısa zamanda alt sıralardan kurtulmak istediklerini de sözlerine ekleyen Ümit Yasin, “İlk devrenin son maçında Şanlıurfaspor’la karşılaşacağız. Bu maça da iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Bu maçtan puan veya puanlarla ayrılarak devre arasına moralli girmek istiyoruz. Devre arası kampında da iyi çalışıp, ikinci yarıya en iyi şekilde hazır olmak istiyoruz. Biz kaliteli bir takımız. En kısa zamanda alt sıralardan kurtulmak istiyoruz. Çünkü bizim yerimiz burası değil. Ligin ikinci yarısı çok daha zorlu geçecektir. Şu an Şanlıurfa maçını kazanmamız halinde düşme potasından çıkacağız. Bir galibiyetin, bir puanın bile çok büyük önemi var bu ligde. Bunun bilincindeyiz. Bu nedenle Şanlıurfa’nın favori gösterilmesi bizi olumsuz anlamda etkilemiyor. Aksine daha çok motive oluyoruz. Onların da 3-4 haftadır bir çıkışı var. İnşallah oradan puan veya puanlarla ayrılıp devreye mutlu gireriz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir