DENİZLİSPOR DİSİPLİN KURULU’NA SEVKEDİLDİ!

19 Mart 2014 Çarşamba, 17:52

Manisaspor’un bu haftaki rakibi Denizlispor’da işler terse gidiyor. PTT 1. Lig’de geçtiğimiz hafta oynanan Karşıyaka maçında çıkan olaylar nedeniyle Tekden Denizlispor disiplin kuruluna sevk edilirken, Başkan Mehmet Özsoy, kulübe kimsenin zarar vermeye hakkı olmadığını söyledi.
PTT 1. Lig’de geçtiğimiz hafta oynanan Tekden Denizlispor – Karşıyaka maçı öncesinde çıkan olaylarda Karşıyaka takımının soyunma odasına taş atılması ve kırılan camın da Karşıyaka Teknik Sorumlusu Yusuf Şimşek’in yaralanmasına sebep olması nedeniyle Denizlispor, Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’na sevk edildiği belirtildi.
Tekden Denizlispor Başkanı Mehmet Özsoy her defasında taraftarlara sağduyu çağrısı yaptıklarını belirterek, “Hiç kimsenin bu kulübe zarar vermeye hakkı yok. Bu olaylar yüzünden kulübümüze çok ağır cezalar gelecek. Denizli’ye rezil olduğumuz gibi Türkiye’ye de rezil oluyoruz. Her kim olursa olsun bu camia için görevini tam yapması gerekiyor. Bu konuda seyircilerimize tekrar sağduyuya davet ediyorum” dedi.
7-8 metre yüksekliğindeki duvarın arkasından taşları kimin attığını göremediklerini belirten Özsoy, “Ne amaçla atıldığını da anlam veremiyorum. Akabinde takım otobüsümüzün taşlanmasını da çok manidar buluyorum. Sezonun sonlarına doğru gelindiğinde bunun gibi takımımızın üzerinde oynanan oyunları kamuoyumuzun dikkatine sunar, evimizde oynayacağımız son maçlarda güvenlik tedbirlerinin daha sıkı alınması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Manisa maçı öncesi taraftarlara da çağrıda bulunan Özsoy, şunları kaydetti: “Yaşadığımız zor dönemleri camia olarak hep birlikte hasarsız atlatmak için birlik ve beraberlik duyguları içinde olmalıyız. Önümüzdeki cumartesi günü Manisa deplasmanımız var. İmkanı olan herkes gelip takımımıza destek olmalı. Bu takım herkesin takımı. Değerimize sahip çıkmalıyız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir