DAHA MÜCADELECİ OLMAMIZ LAZIM

25 Mart 2014 Salı, 23:20

Spor Toto Süper Lig takımlarından Akhisar Belediyespor’un teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, “Daha mücadeleci olmamız, oyun karakterimizi ortaya koymamız lazım. Bu konuda sıkıntılarımız var” dedi. Hamza Hamzaoğlu, gazetecilere açıklamasında, sonuna kadar kötü oynadıklarını ifade ettiği Beşiktaş maçında, takımının kendi kimliğinden uzak olduğunu söyledi. Büyük takımlar başta olmak üzere, son dönemde deplasman maçlarında istedikleri sonuçları alamadıklarına işaret eden Hamzaoğlu, “Daha mücadeleci olmamız, oyun karakterimizi ortaya koymamız lazım. Bu konuda sıkıntılarımız var. Oyuna başlar başlamaz kalemizde gol direncimizi kırıyor, maça olan inancımızı zedeliyor” diye konuştu.

Hamzaoğlu, kalan maçlarda iyi sonuçlar alıp lig sonunda diledikleri yerde olmayı hedeflediklerini dile getirerek, Bilal Kısa’nın sakatlığının takıma etkisini, şu sözlerle değerlendirdi:
“Bilal’in eksikliği aşikar. Görünen o ki bizim çok büyük bir yükümüzü kaldırıyormuş. Bizim öne gitmemizde, öndeki oyuncularımızın aktif oynamasında Bilal’in çok büyük rolü olduğunu bir kez daha fark ettik. Önemli olan Bilal’in sağlığı. Bize düşen de onun açığını kapatmak. Mutlaka onun görevini üstlenecek bir arkadaşımızı görevlendireceğiz ya da daha farklı oyun anlayışıyla rakiplerimizi yenmek zorundayız. Bunun çözümünü bulacak olan da bizleriz.” Bu arada Çaykur Rizespor maçı hazırlıklarına başlayan Aksihar Belediyespor’da, Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu yönetimindeki antrenman, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Ağrıları devam eden Bilal Kısa, takımdan ayrı salonda çalışmayı tamamladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.